Továbbra is hibátlan Veszprém

Az MKB Veszprém a hatodik forduló után is hibátlan a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, miután remek második félidei teljesítményével simán nyert a vendég svéd Sävehof ellen.

A két csapat a múlt vasárnap találkozott először a mostani sorozatban, akkor a veszprémiek 41-31-re győztek idegenben, így itthon is sima sikerre volt kilátás.

Csakhogy a vendégek „felszívták” magukat, ennek eredményeként negyedóra elteltével 6-6 állt az eredményjelzőn. Ekkor azonban két büntető kimaradt a Sävehof oldalán, Vujin viszont bevágta a ziccereit, 10-7-nél pedig a svéd együttes vezetőedzője időt kért.

Egy ideig nem tört meg a Veszprém lendülete, ám 15-10-nél – amikor a védelem oszlopát, Lusnyikovot kiállították – már igen. A szünetig szorosabb lett az állás.

A pihenő jót tett a magyar bajnoknak. Olyan tempót diktált, melyet a Sävehof nem tudott követni. Az időkérés sem segített, kis híján kétszámjegyűre nőtt a különbség (28-19). A svéd listavezető csak akkor tudott lépést tartani, amikor emberelőnyben játszott, amúgy semmi esélye sem volt már ebben a szakaszban. A hajrában kicsit kiengedett a Veszprém, így nem lett nagyon nagy a verés – a vége 38-34 lett.

A már biztos nyolcaddöntős Veszprém egy hét múlva legnagyobb riválisánál, a német Hamburgnál vendégeskedik, s ha megint nyer, szinte biztosan a csoport élén végez.