Kapaszkodik a Bayern – videó

Az Eintracht Frankfurt legyőzésével a címvédő Bayern München az ötödik helyre jött fel a Bundesliga tabelláján.

A Bayern három helyett lépett előre a tabellán, jelenleg az ötödik, miután simán két vállra fektette a vendég Eintracht Frankfurtot, amely az múlt heti, Hoffenheim elleni bajnoki találkozójához (0-4) hasonlóan a müncheni Allienz-Arénában négy gólt kapott.

Ugyanakkor most legalább egyet lőtt is, a hazai védők szépen végignézték, amint Gekasz a saját kipattanóját a hálóba helyezve percek alatt válaszolt a Timoscsuk góljára. A Frankfurt ugyanakkor – ahogy az később kiderült – ezzel el is lőtte az összes puskaporát.

A Bayern München a második félidőben három perc alatt két góllal lépett a győzelem útjára, Müller és Gomez egyaránt a kapusról kipattant labdát juttatta a rendelkezési helyére. A 88. percben Timoscsuk bal alsó sarkos lövéssel foglalta keretbe a meccset.

Bayern-Frankfurt 4-1

A Bayern előtt álló csapatok közül csak a Bayer Leverkusen tévesztett lépést, egy 94.percben kapott tizenegyesgól miatt két pontot hagyott Hoffenheimben, ezzel együtt őrzi a harmadik helyét. A második Mainz pénteken 3-0-ra verte a Nürnberget, majd szombaton a negyedik helyen álló Hannover ugyanilyen arányban verte a Freiburgot.

A listavezető Borussia Dortmund szombat este hátrányból fordítva összességében simán, 4-1-re verte a sereghajtó Mönchengladbach csapatát. A legutóbbi öt Bundesliga-meccsén győztes sárga-feketék továbbra is hét pont előnnyel vezetik a tabellát.

A BL-ben továbbjutott Schalke nagy pofont kapott a Kaiserslautern vendégeként – az újonc ötöt számolt a gelsenkircheniekre, akik már kifelé tartottak a gödörből, hiszen az előző három meccsükön hét pontot szereztek. A ‘Lautern az öt góljából három fejesből született, Lakic duplázott, míg Tiffert a gólpasszokban járt az élen, hármat is kiosztott.

Bundesliga, 14. forduló:
Bayern München-Eintracht Frankfurt 4-1 (1-1)
Gól: Timoscsuk (31., 88.), Müller (59.), Gomez (61.), ill. Gekasz (33.)

Hamburger SV-VfB Stuttgart 4-2 (3-1)
Gól: Trochowski (4.), Pitroipa (29.), Petrov (36.), Van Nistelrooy (60.), ill. Marica (9.), Gentner (46.)
Kiállítva: Marica (16., VfB Stuttgart)

1899 Hoffenheim-Bayer Leverkusen 2-2 (1-2)
Gól: Ibisevic (38.), Sigurdsson (94., 11-esből), ill. Sam (8.), Vidal (10., 11-esből)

Hannover 96-SC Freiburg 3-0 (1-0)
Gól: Schlaudraff (15.), Ya Konan (73.), Hanke (89.)

1. FC Kaiserslautern-FC Schalke 04 5-0 (2-0)
Gól: Lakic (8., 56.), Amedick (39.), Ilicevic (76., 11-esből), Moravek (88.)

Borussia Dortmund-Mönchengladbach 4-1 (1-1)
Gól: Subotic (45.), Kagawa (52.), Grosskreutz (77.), Barrios (88.), illetve Reus (33.)