A Pécs csúnyán kikapott Tarantóban

A Pécs 28 ponttal kikapott az olasz Taranto vendégeként a női kosárlabda Euroliga 5. fordulójában, csütörtökön.

A női Euroliga 5. fordulója előtt előtt egy győzelemmel és három vereséggel álló álló pécsi csapat a mérkőzés elején remekül állta a sarat az A csoportban 3-1-es mutatóval éllovas Taranto csarnokában, ám 10-11 után a hazaiak egy 9-0-ás rohammal elhúztak.

A folytatásban ugyanakkor Quigley révén visszazárkóztak a magyar bajnokságban címvédő vendégek. Két negyed után 30-24 volt az állás – a hazaiak javára.

A nagyszünetet követően 15 ponttal megléptek a dél-olaszok a rendkívül kosárszegény találkozón, melynek harmadik szakaszában a Pécs csupán hat pontra (!) volt képes…

A hajrában aztán 20 pont lett a különbség, s ez még tovább nőtt a végéig, így a pécsi lányok elszenvedték idénybeli negyedik vereségüket – a jövő héten Rigában javíthatnak.