Pécsi fiaskó Kassán

A Pécs simán kikapott szerdán a szlovák Kosice vendégeként a női kosárlabda Euroliga negyedik fordulójában.

A technikai problémák miatt kis késéssel kezdődő mérkőzésen az 1/2-es mérleggel érkező pécsiek 4-0 – és egy gyors időkérés – után Iványi és Quigley révén fordítottak, ám a 2/1-es mutatóval álló kassai csapat csakhamar visszavette a kezdeményezést.

A magyar bajnok – amelyben Fegyverneky is feljavult – a folytatásban is állta a sarat, a félidőben 40-36 volt az állás. Fordulás után Zeljko Djokic együttese öt és fél perc alatt csupán 2 pontot hozott össze, de szerencsére a szlovákok sem remekeltek, így 47-47-nél ismét döntetlenre állt a meccs.

Az 51-49-ről rajtoló zárónegyedben két baranyai pontra 11 érkezett, ezzel eldőlt a találkozó: az előző szezonban negyeddöntős Kosice könnyedén “behúzta” a hazai győzelmet. Az 1/3-as mérlegnél tartó pécsiek jövő csütörtökön az olasz Tarantóhoz látogatnak.