Újra élen a Lazio

Két fiaskó után újra győzelmet ünnepelhetett a Lazio, így a Milan esti mérkőzéséig mindenképpen átveszi a vezetést a tabellán.

Pedig nem ígérkezett könnyű feladatnak a három pont megszerzése, hiszen ha a Románál nem is, a Cesenánál mindenképpen magasabbra taksált Napoli látogatott a Stadio Olimpicóba. Ehhez képest korán magához ragadta a kezdeményezést a hazai csapat, és a 15. percben Zarate révén vezetést is szerzett: a támadó Mauri remek indításával lépett ki a leshatárról, majd egy sprint után higgadtan helyezett De Sanctis kapujába. Fordulás után egy mintaszerű támadást Floccari fejezett be góllal, így ha a Milan este nem győzi le az Intert, a Lazio marad a tabella élén.

Ami a többi mérkőzést illeti: két klasszikus mesterhármas is született a fordulóban: Palermóban Pastore vágott hármat a vendég Cataniának, Udinében Di Natale egy félidő alatt egymaga intézte el a Leccét. A Koman Vladimirt kezdőként felvonultató Sampdoria gól nélküli döntetlent játszott a Chievóval. Ugyancsak kezdőként kapott lehetőséget Vass Ádám a Bresciában, és Rudolf Gergely a Genoában.