Padlón a Mainz

Sorozatban harmadszor szenvedett vereséget a szezont remekül kezdő, sokáig élen álló Mainz a német labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának szombati játéknapján.

A vendég Hannover a portugál Sérgio Pinto remekbe szabott lövésével kevéssel a szünet előtt szerzett vezetést, amit sikerrel őrzött a második játékrészben úgy, hogy Cherundolo kiállítása miatt mintegy 25. percig emberhátrányban futballozott. Szalai Ádám végig pályán volt a Mainzban, amely vereségének – és a Leverkusen győzelmének – köszönhetően visszacsúszott a tabella harmadik helyére.

Bundesliga, 12. forduló:

Mainz-Hannover 0-1 (0-1)
Gól: Pinto (44.)
Kiállítva: Cherundolo (68., Hannover)

Kaiserslautern-Stuttgart 3-3 (0-2)
Gól: Micanski (58.), Ilicevic (76.), Abel (78.), illetve Boka (19.), Cacau (32.), Gentner (50., 11-esből)

Köln-Mönchengladbach 0-4 (0-0)
Gól: Bobadilla (51., 90.), Bradley (70.), de Camargo (82.)

St.Pauli-Leverkusen 0-1 (0-0)
Gól: Augusto (81.)

Wolfsburg-Schalke 2-2 (2-1)
Gól: Grafite (11.), Dzeko (33.), illetve Edu (39.), Huntelaar (75.)

Bayern-Nürnberg 17:30

Az élcsoport állása: 1. Dortmund 12 mérkőzés/31 pont, 2. Leverkusen 12/24 (23:16-os gólarány), 3. Mainz 12/24 (19:12), 4. Frankfurt 12/20, 5. Hannover 12/19