Jégkorong: legyőztük a franciákat

Kiköszörülve a japánok elleni csorbát, magabiztosan verte a világ élvonalához tartozó francia csapatot a magyar jégkorong-válogatott.

Az első nap két vesztese közül a magyar csapat kezdett jobban, emberelőnyben Fekete pontos kapáslövése talált utat a kapuba. A mieinknél magasabban taksált franciák ritmust váltottak, és ugyancsak létszámfölényből szerzett góllal egyenlítettek. A koreográfia nem változott a folytatásban sem: a magyar válogatott kettős emberelőnyben Magosi révén vették vissza a vezetést, de Hecquefuille még a szünet előtt egalizált, és így 2-2-vel vonultak pihenőre az együttesek.

A második harmadban két francia játékost, Tardifot és Rousselt hátulról palánkra lökésért végleges kiállítással sújtott az osztrák bíró, és ez megpecsételte a vendégek sorsát. Fekete, Sofron és Ladányi is gólra váltotta az emberelőnyöket, fölényessé téve a sikert. Közben azért Hetényinek is volt dolga, a magyar kapus azonban ezúttal mindent fogott, és olykor bravúrra is szüksége volt.
A győzelem értékét mi sem szemlélteti jobban, minthogy utoljára 2001. április 19-én sikerült legyőzni a franciákat.

Telenor Hoki Kupa, 2. forduló:

Magyarország-Franciaország 5-2 (2-2, 3-0, 0-0)
Gól: Fekete (8., 31.), Magosi (16.), Sofron (28.), Ladányi (34.), illetve Hecquefuille (14., 17.)

Korábban:

Ausztria-Japán 4-0 (2-0, 1-0, 1-0)

Az állás: 1. Ausztria 6 pont, 2. Magyarország 3 (7-6), 3. Japán 3 (4-6), 4. Franciaország 0