Hiábavaló talpra állás Angliában – videó

A Birmingham két perc alatt ledolgozta kétgólos hátrányát, mégis vesztesen távozott kedd este a Stoke otthonából, miközben a Tottenham és a Sunderland megosztozott a pontokon Londonban.

A Stoke az első félidő legvégén szerezte meg a vezetést, miután Huth egy levágódó labdát 11 méterről a kapuba továbbított, majd a 72. percben Fuller magánszáma után már 2-0 állt az eredményjelzőn. A jamaicai támadó megindult a bal oldalon, betört a tizenhatoson belülre, és egy cselt követően a kapu jobb oldalába tekerte a labdát.

A Birmingham kétgólos hátrányban sem adta fel, és bár egyenlített, a végeredményt tekintve az erőfeszítései hiábavalónak bizonyultak. A 74. percben Fahey használta ki, hogy a védők képtelenek voltak felszabadítani, két perccel később pedig Jerome fejelt a jobb alsó sarokba, 2-2-re módosítva ezzel az eredményt. Csakhogy ezzel nem volt vége. A 85. percben Whitehead közelről passzírozta kapuba a labdát, így a Stoke 3-2-re nyert.

Tottenham-Sunderland 1-1

A Premier League 12. fordulójának másik meccsén, Londonban egy gyors gólváltás után a Tottenham és a Sunderland megosztozott a pontokon. A hatodik hazai találkozón is eredményes Van der Vaart néhány lépésről fordulásból lőtte a kapuba Crouch lefejelt labdáját – a 65. percben ezzel vezetett a BL-ben is érdekelt Tottenham, de nem sokáig.

Kisvártatva Welbeck ritmust váltott és estében passzolta tovább a labdát, amely két hazai hátvéd, az egymásra váró Gallas és Kaboul között jutott el Gyanhoz, aki 11 méterről a bal alsó sarokba helyezett, beállítva ezzel az 1-1-es végeredményt.