Talmácsi 10. lett

Talmácsi Gábor a 10. helyet szerezte meg a Moto2 géposztályban, a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi, idényzáró Valenciai Nagydíján, az összetett pontversenyben pedig megőrizte hatodik helyét.

A 125 köbcentis kategóriában 2007-ben világbajnok magyar versenyző, aki a következő szezonra változatlanul csapatot keres, a 12. pozícióból rajtolhatott el, s bár valamennyit előbbre tudott jönni, igazán jó szereplésre nem volt esélye.

Talmácsi Gábor így nyilatkozott a futam után: “Sok minden összejött ebben az évben, de úgy gondolom, hogy hatodiknak lenni egy ilyen kiélezett kategóriában semmiképp sem lebecsülendő. A tárgyalások továbbra is folynak arról, hogy 2011-ben hol folytatom. Meglátjuk, mit hoz a jövő.”

A legkisebb géposztályban indult ifjú Sebestyén Péter a verseny hivatalos honlapja szerint a 17. lett. A király kategóriában a világbajnoki címet már korábban megszerző spanyol Jorge Lorenzo diadalmaskodott.