Egy győzelem, egy vereség a kézilabda BL-ben

Míg a Győr magabiztosan nyert a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportmérkőzésén, addig a Debrecen egy góllal maradt alul.

A Görbicz vezette magyar bajnok szurkolói révén most is hazai pályán érezhette magát, és folyamatosan húzott el. Az irányító tarthatatlan volt, sorra dobta a gólokat, 18 perc alatt már hétszer villant, ekkor 11-5 volt az állás a magyar csapat javára. Jellemző volt, hogy emberhátrányban sikerült kétszámjegyűvé hizlalni a különbséget.

A második félidő elején a kaproncaiak feljöttek 19-14-re, ám ezzel az összes puskaporukat ellőtték. Ezt követően visszaállt a korábbi győri előny, és nem volt semmi izgulnivaló.

A Debrecen október 13-i, lipcsei mérkőzésén viszont simán, 31-25-re diadalmaskodtak a hazaiak, és a sereghajtó debrecenieknek fontos lett volna a két pont begyűjtése.

A meccs első három találatát a jól támadó vendégek szerezték, de a 14. percben sikerült utolérni a riválist. Bulath és Juhász kiállítása sem törte meg a lendületet, ám fordítani így sem sikerült. Időkérés után a vendégek kiválósága, Ulbricht duplázott – így már ötször volt eredményes -, és a szünet előtt visszaállt a meccs eleji különbség.

A második játékrészt is jobban kezdte a Lipcse, ellépett 14-10-re, ám ettől kezdve sokkal hatékonyabb lett a hazaiak védekezése. A németek 8 percen át nem találtak be, és negyedórával a vége előtt Sopronyi vezérletével egyenlő lett az állás (14-14).

Csakhogy a vendégek gyorsítottak az iramon, 18-15-re ismét elhúztak, így Köstner Vilmos vezetőedző időt kért. Az intelmeket meghallgatták a tanítványok, és felzárkóztak, ráadásul Kiss még büntetőt is hárított. A két hiányzó, Bogdanovics és Mörtel mellé ugyanakkor Csáki is megsérült, ő csak a záró percekben tért vissza.

Az 53. percben Bognár egyenlített (18-18), ám Sopronyi hétméterest rontott. Izgalmas volt a végjáték, felváltva estek a gólok, de mindig a Leipzig együttesénél volt az előny. Az utolsó támadásban Csáki lövését védte a kapus, így nem sikerült a pontszerzés.

A hajdúságiak jövő szombat este a Hypo NÖ Maria Enzersdorf-i otthonában lépnek pályára, és pontot kell szerezniük, hogy maradjon esélyük legalább a harmadik hely megszerzésére – a BL-folytatásra már csak minimális az esélyük.