Eindhovenben esett ki a Debrecen

A Debrecen negyedik mérkőzését is elveszítette az Európa Ligában, miután 3-0-ás vereséget szenvedett a Dzsudzsák Balázzsal felálló PSV Eindhoven otthonában. A hajdúsági alakulat búcsúzik a sorozattól.

Nagy lendülettel kezdett a holland alakulat, amelyben Dzsudzsák Balázs főszerepet játszott. A magyar válogatott szélsője szinte minden támadásban benne volt. A Debrecen csak pillanatokig tudta megtartani a labdát, a PSV pedig a 22. percben Affelay távoli lövésével megszerezte a vezetést.

A hazaiak a folytatásban egyre könnyedebben kerültek helyzetbe, s ugyan Cvitkovics egy szép támadás végén komoly lehetőséget szalasztott el, Reis a szünet előtt megduplázta a PSV előnyét.

Afellay gólja - szétrebbentek a védők (MTI/EPA)

Afellay gólja – szétrebbentek a védők (MTI/EPA)

A szünet után többször is veszélyeztetett Herczeg András alakulata: előbb Czvitkovics szabadrúgásánál, majd Bódi távoli lövésénél kellett nagyot védenie Isakssonnak. A PSV kissé visszavett a tempóból, igaz, így is növelhette volna előnyét, de Dzsudzsák és Toivonen is a kapufát találta el.

A hajrában a hollandok gyakorlatilag eldugták a labdát, Toivonen újabb kapufát lőtt, majd a 88. percben Wuytens állította be a 3-0-ás végeredményt.

gólok

I. félidő:
22. perc: Afellay senkitől sem zavartatva vehette át a labdát, majd 22 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (1-0).
42. perc: Toivonen ugratta ki Reist, a támadó pedig 12 méterről a bal alsóba passzolt (2-0).
II. félidő:
88. perc: Wuytens egy esernyő csellel helyzetbe hozta magát, majd 13 méterről nagy erővel középre, a léc alá bombázott.

Európa Liga, csoportkör, 4. forduló:
PSV Eindhoven (holland)-Debrecen 3-0 (2-0)
Phillips Stadion, 34 ezer néző. Vezette: Courtney (északír)
Gól: Afellay (22.), Reis (42.), Wuytens (88.)
Sárga lap: Bouma (39.), illetve Lazckó (64.), Mijadinoski (90.)
PSV: Isaksson – Hutschinson, Marcelo, Bouma (Rodriguez, 46.), Pieters (Wuytens, 77.) – Afellay, Engelaar – Toivonen – Lens (Bakkal, 64.), Reis, Dzsudzsák
Debrecen: Malinauskas – Nagy Z., Simac, Mijadinoski, Laczkó – Bódi (Dombi, 73.), Varga J., Kiss Z., Czvitkovics, Szakály – Coulibaly
A csoport másik mérkőzésén:
Sampdoria-Metaliszt Harkiv 0-0
Az állás:
1. PSV 10 pont, 2. Metaliszt 7, 3. Sampdoria 5, 4. DVSC 0
A Debrecen legközelebb december 1-én lép pályára a sorozatban, akkor az ukrán Metaliszt Harkivhoz látogat.

—-Husztiék továbbjutottak—-

A VfB Stuttgart, az FC Porto, valamint Huszti Szabolcs csapata, a Zenit is bejutott a legjobb 32 közé a labdarúgó Európa Ligában, a németek a csoportkör 4. fordulójában csütörtökön magabiztosan nyertek a spanyol Getafe vendégeként, a Portónak elég volt egy döntetlen a Besiktas ellenében, míg a Zenit a magyar játékos büntetőből szerzett góljának is köszönhetően győzött a Hajduk Split otthonában. A G csoportban az Anderlecht döntetlent játszott, Juhász Roland végigjátszotta a találkozót.

Koraeste némi meglepetésre a fehérorosz BATE Boriszov, valamint az orosz CSZKA Moszkva biztosította helyét a labdarúgó Európa Liga legjobb 32 csapata között. A csoportkör 4. fordulójában csütörtökön a BATE hazai környezetben magabiztosan nyert a moldovai Sheriff Tiraspol ellen, míg a moszkvaiak a Palermót fektették két vállra.

A Manchester City ugyanakkor megtorpant a továbbjutás lehetőségének kapujában, az angol együttes ugyanis kikapott a lengyel Lech Poznan vendégeként. Ismét nyert a címvédő Atlético Madrid: a spanyolok a norvég Rosenborg otthonából hozták el a három pontot.

Európa Liga, csoportkör, 4. forduló
A csoport:
Lech Poznan (lengyel)-Manchester City (angol) 3-1 (1-0)
Gól: Injac (30.), Arboleda (86.), Mozden (91.), illetve Adebayor (51.)
Juventus (olasz)-Red Bull Salzburg (osztrák) 0-0
Az állás: 1. Lech 7 pont (9-7), 2. Manchester City 7 (7-5), 3. Juventus 4, 4. Red Bull Salzburg 2

B csoport:
Rosenborg (norvég)-Atlético (spanyol) 1-2 (0-1)
Gól: Henriksen (52.), illetve Agüero (4.), Tiago (84.)
Leverkusen (német)-Arisz (görög) 1-0 (0-0)
Gól: Vidal (90.)
Az állás: 1. Leverkusen 8, 2. Atlético Madrid 7, 3. Arisz 4, 4. Rosenborg 3

C csoport:
Gent (belga)-Sporting (portugál) 3-1 (1-1)
Gól: Smolders (7., 11-esből), Conté (79.), Arbeitman (82.), illetve Saleiro (39.)
Kiállítva: Abel (77., Sporting)
Levszki Szófia (bolgár)-Lille (francia) 2-2 (1-1)
Gól: Dembélé (11.), Gadzev (82.), illetve De Melo (35.), Ivanov (öngól, 88.)
Az állás: 1. Sporting 9, Lille 5, 3. Gent 4 (7-10), 4. Levszki Szófia 4 (5-10)

D csoport:
PAOK (görög)-Villarreal (spanyol) 1-0 (0-0)
Gól: Vieirinha (70.)
FC Bruges (belga)-Dinamo Zagreb (horvát) 0-2 (0-0)
Gól: Sammir (55.), Biscan (59.)
Az állás: 1. Dinamo 7 (4-1), 2. PAOK 7 (3-2), 3. Villarreal 6, 4. FC Bruges 2

E csoport:
BATE Boriszov (fehérorosz)-Sheriff Tiraspol (moldovai) 3-1 (1-1)
Gól: Rogyionov (16.), Pavlov (70.), Bressan (75.), illetve Erokin (32.)
Dinamo Kijev (ukrán)-Alkmaar (holland) 2-0 (0-0)
Gól: Milevszkij (47., 61.)
Az állás: 1. BATE Boriszov 10 (már továbbjutott), 2. Dinamo Kijev 7, 3. Sheriff 3 (4-6), 4. Alkmaar 3 (4-9)

F csoport:
CSZKA Moszkva (orosz)-Palermo (olasz) 3-1 (0-1)
Gól: Honda (47.), Necid (50., 54.), illetve Maccarone (10.)
Kiállítva: Nocerino (31., Palermo)
Lausanne (svájci)-Sparta Praha (cseh) 1-3 (1-1)
Gól: Katz (6.), illetve Bony (45., 96.), Kweuke (75.)
Az állás: 1. CSZKA 12 pont (már továbbjutott), 2. Sparta 7, 3. Palermo 3, 4. Lausanne 1

G csoport:
Hajduk Split (horvát)-Zenit (orosz) 2-3 (0-1)
Gól: Ljubicic (68.), Vukusic (82.), illetve Jonov (32.), Huszti (47., 11-esből), Rosina (51.)
AEK Athén (görög)-Anderlecht (belga) 1-1 (0-0)
Gól: Blanco (49., 11-esből), illetve Polak (55.)
Az állás: 1. Zenit 12 (már továbbjutott), 2. Anderlecht 4 (5-5), 3. AEK Athén 4 (6-9), 4. Hajduk Split 3

H csoport:
Odense (dán)-Young Boys (svájci) 2-0 (1-0)
Gól: Andreasen (12., 60.)
Getafe (spanyol)-Stuttgart (német) 0-3 (0-1)
Gól: Marica (26.), Gebhart (64.), Harnik (76.)
Kiállítva: Marica (79.)
Az állás: 1. VfB Stuttgart 12 (már továbbjutott), 2. Young Boys 6, 3. Odense 3 (6-8), 4. Getafe 3 (2-7)

J csoport:
Paris SG (francia)-Dortmund (német) (0-0)
Sevilla (spanyol)-Karpati Lviv (ukrán) 4-0 (3-0)
Gól: Alfaro (9., 42.), Cigarini (31.), Negredo (51.)
Az állás: 1. Sevilla 9, 2. Paris SG 8, 3. Dortmund 5, 4. Karpati Lviv 0

K csoport:
Steaua (román)-Utrecht (holland) 3-1 (1-1)
Gól: Gardos (29.), Stancu (52., 53.), illetve Mertens (33.)
Liverpool (angol)-Napoli (olasz) 3-1 (0-1)
Gól: Gerrard (75., 88., 89., a második 11-esből), illetve Lavezzi (28.)
Az állás: 1. Liverpool 8, 2. Steaua 5, 3. Napoli 3 (4-6), 4. Utrecht 3 (2-4)

L csoport:
Rapid Wien (osztrák)-CSZKA Szófia (bolgár) 1-2 (0-0)
Gól: Salihi (56., 11-esből), illetve Jancsev (50.), Marquinhos (64.)
Porto (portugál)-Besiktas (török) 1-1 (1-0)
Gól: Falcao (36., 11-esből), illetve Nihat (62.)
Kiállítva: Rodriguez (59.), illetve Toraman (66.)
Az állás: 1. Port 10 (már továbbjutott), 2. Besiktas 7, 3. Rapid 3 (4-7), 4. CSZKA 3 (2-5)