Zsinórban harmadszor nyert a Mallorca

A Real Mallorca hátrányból felállva győzte le a vendég Levantét a spanyol labdarúgó-bajnokság hétfői meccsén.

Lendületben van a Real Mallorca, amely a Valencia (2-1) és Soporting Gijon (3-1) legyőzése után, hétfőn este a vendég Levantét is két vállra fektette, így zsinórban harmadik győzelmével a hetedik helyre jött fel a spanyol élvonalbeli bajnokság tabelláján.

A Mallorca egy góllal győzött a 9. forduló zárómeccsén, de a játék képe, helyzeteinek száma alapján nagyobb különbségű sikerrel megörvendeztethette volna a híveit. Ezzel szemben a Son Moixba kilátogató kilencezer szurkoló a 64. percig bosszankodhatott, mivel a hazai lehetőségek kimaradtak, átellenben Stuani viszont betalált egy fejessel.

Michael Pereira szezonbeli első góljával egyenlített a Mallorca, majd a hajrában Webó is megszerezte első találatát, De Guzman baloldali szöglete nyomán csúsztatott a kapuba, beállítva ezzel a 2-1-es végeredményt. Érdekes, hogy a Levante utóbbi három bajnoki mérkőzése 2-1-gyel zárult – ugyanakkor kétszer az aktuális ellenfél örülhetett ennek.

A csapat jelenleg éppen a kiesőket jelölő vonal felett, a 17. helyen tanyázik a tabellán.