BL: Lisszabonban volt az Inter-Spurs tükre

Három csapatnak volt esélye már kedden bebiztosítania nyolcaddöntős helyét a labdarúgó Bajnokok Ligájában, de a címvédő Inter mellett a Barcelona és az Olympique Lyon sem élt a lehetőséggel a csoportkör 4. fordulójában.

Az olasz bajnok izgalmas mérkőzésen 3-1-re kikapott a Tottenham Hotspur vendégeként. A találkozón Kassai Viktor fújta a sípot. A katalánok a Köbenhavn otthonából csak egy pontot hoztak el, míg a francia gárda idegenben 4-3-ra maradt alul a Benficával szemben.

Lisszabonban a Lyon több helyzetet – és egy tévesen meg nem adott gólt követően – hátrányba került, majd szép lassan minden téren alulmaradt a Benficával szemben. A portugálok módszeresen felszámolták ellenfelük ellenállását, de kontrából is ők bizonyultak jobbnak: a 75. percig ennek megfelelően 4-0-ra vezettek.

A hajrá azonban a franciáké volt, aki ugyanolyan talpra állást mutattak, mint a Tottenham Milánóban. A vége 4-3 lett, és a Benfica örülhet, hisz a Hapoel-Schalke meccs (0-0) is a lisszaboniak kezére játszott.

A C jelű négyesben az esélyesek könnyedén igazolták a papírformát. A Valencia elsősorban Soldado két találatára alapozva múlta felül a Rangerst, míg a Manchester United kissé felforgatott csapattal ütötte ki a Bursasport.

Obertan remek találatot szerzett Törökországban (MTI/EPA)

Kazanyban a Rubin és a Panatinaikosz nem bírt egymással, ami meglepőbb, hogy hasonló felosztással zárult a Barcelona koppenhágai vendégszereplése is. Messi ugyan vezetést szerzett a később két kapufát is elérő katalánoknak, a hazaiak azonban Claudemir révén két perccel később egyenlítettek.

Bajnokok Ligája
Csoportkör, 4. forduló
A csoport:
Tottenham (angol)-Inter (olasz) 3-1 (1-0)
Gól: Van der Vaart (18.), Crouch (61.), Pavljucsenko (89.), illetve Eto’o (80.)
Werder (német)-Twente (holland) 0-2 (0-0)
Gól: Chadli (81.), De Jong (84.)
Kiállítva: Frings (76., Werder)
Az állás: 1. Tottenham 7 pont (12-8), 2. Inter 7 (11-8), 3. Twente 5, 4. Werder 2

B csoport:
Hapoel Tel Aviv (izraeli)-Schalke (német) 0-0
Benfica (portugál)-Olympique Lyon (francia) 4-3 (3-0)
Gól: Kardec (20.), Coentrao (32., 67.), Garcia (42.), illetve Gourcuff (75.), Gomis (85.), Lovren (90.)
Az állás: 1. Lyon 9, 2. Schalke 7, 3. Benfica 6, 4. Hapoel Tel Aviv 1