Előzött a City

A City a Blackpool otthonában Tévez két góljának köszönhetően nyert, s ezzel megelőzte az Arsenalt és a városi rivális Manchester Unitedet. A kieső helyen álló Liverpool elvesztette a 214. városi derbit; az Everton szép lassan kivéreztette riválisát a Premier League 8. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

Bár a liverpooli derbin a vendégeknél Konchesky és Fernando Torres is játékra jelentkezett, az első félidő az Evertoné volt, a hazaiak minden téren jobbnak bizonyultak riválisuknál, s a 34. percben megérdemelten szereztek vezetést. Az első városi derbijén szereplő ifjú Coleman (képünkön jobbról) három vörösmezest is átejtett, mielőtt visszapasszolt Cahillnek, s az ausztrál nem vacakolt sokat.

Fordulás után Arteta az 50. percben egy pazar lövéssel megadta a kegyelemdöfést – a csereként beálló Biljaletdinov harcolt ki szögletet; Baines sarokrúgása után visszafejelték a labdát a spanyolnak, aki a tizenhatos sarkáról hatalmas gólt lőtt honfitársának, Reinának. A 214. rangadón a Liverpool igyekezett megszerezni a becsületgólt, ám hiába javult fel Gerrard játéka, előbb Joe Cole, majd Torres (kétszer is) helyzetet hibázott.

A találkozót a helyszínen tekintették meg a vörösök új tulajdonosai, John W. Henry és Tom Werner – a klubot pénteken vásárolta meg az észak-amerikai profi baseball-ligában (MLB) érdekelt Boston Red Sox együttesét is birtokló New England Sports Ventures (NESV). Az Everton-szurkolók talán nekik is üzentek azzal a felirattal, melyen elégedetten közölték, „Hicks és Gillett ügynökök: feladat teljesítve”.

Everton-Liverpool – összefoglaló:

A Liverpool eddigi nyolc meccséből mindössze egyet nyert meg, és három döntetlen mellett ez volt a negyedik veresége.

Zuhan a ‘Lautern

A Bundesligában egyre mélyebbre süllyed a bajnokságot remekül kezdő újonc Kaiserslautern. A Fritz Walter stadionból ezúttal a Frankfurt távozott három ponttal, az Eintracht győzelmének köszönhetően előrelépett a 8. helyre, a legutóbbi négy bajnokiját elvesztő ’Lautern már csak a 14.

Bundesliga, 8. forduló:
Kaiserslautern-Frankfurt 0-3 (0-1)
Gól: Gekasz (45., 67.), Meier (83.)

Hoffenheim-Mönchengladbach 3-2 (0-1)
Gól: Ba (46.), Anderson (öngól, 67.), Salihovic (82., 11-esből), illetve Bobadilla (13.), Idrissou (91.)
Kiállítva: Arango (63.) és Schachten (82., mindkettő Mönchengladbach)

Az élcsoport:
1. Dortmund 21 pont (20-6), 2. Mainz 21 (18-8), 3. Leverkusen 15 (18-14), 4. Hoffenheim 14 (15-11), 5. Hamburg 14 (13-11), 6. St. Pauli 13 (11-10),…8. Frankfurt 12 (14-9),…14. Kaiserslautern 7 (9-16), 15. Mönchengladbach 6 (12-22)

Premier League, 8. forduló:
Everton-Liverpool 2-0 (1-0)
Goodison Park, 40 157 néző. Vezette: Howard Webb
Gól: Cahill (34.), Arteta (50.)
Everton: Howard – P. Neville, Jagielka, Distin, Baines – Coleman, Heitinga (Hibbert, 71.), Arteta (Beckford, 74.), Osman (Biljaletdinov, 46.) – T. Cahill – Yakubu
Liverpool: Reina – Carragher, Skrtel, Kirjakosz, Konchesky – Gerrard, Lucas (Ngog, 71.) – Raul Meireles, J. Cole (Babel, 79.), Maxi Rodriguez (Jovanovics, 84.) – Torres

Blackpool-Manchester City 2-3 (0-0)
Gól: Harewood (78.), Taylor-Fletcher (92.), illetve Tévez (67., 79.), Silva (90.)

1. Chelsea 19 pont (23-2), 2. Manchester City 17 (12-5), 3. Arsenal 14 (18-10), 4. Manchester United 14 (18-11), 5. Tottenham 14 (10-7),…10. Blackpool 10 (13-18),…11. Everton 9 (8-7),…19. Liverpool 6 (7-13)