Begyűjtötte a három pontot a Videoton

Az éllovas Videoton saját közönsége előtt nyert a Paks ellen a labdarúgó Monicomp Liga tizedik fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén, ezzel négy pont az előnye a közvetlen üldöző Kaposvárral és Ferencvárossal szemben.

A nemzeti segélyvonal tárcsázására buzdította a fehérvári B-közép a Videoton Paks elleni mérkőzésére kilátogatókat, majd az emberi gesztus után nem sokkal már tapsolhattak is a hazai hívek, mert az ellenfelét beszorító Vidi hamar vezetést szerzett.

A Paks az első negyedóra után kiszabadult a szorításból, sőt, egyenlíthetett is volna, de Montvai ziccerét védte Bozovics kapus. Az első félidő nagy részében azért a Videoton dominált, és a hajrában büntetőhöz is jutott: Alvest buktatta Csernyánszki kapus, a 11-est pedig a sértett higgadtan értékesítette.

Fordulás után is a fehérváriak játszottak fölényben, vezetésüket magabiztos labdajáratással őrizték, de újabb gólhelyzetet csak az utolsó 15 percben tudtak kialakítani. Alves kapufáig is eljutott, az utolsó percekben mégis a Paks szépített, Éger talált be 11-esből.

A szoros végjáték ellenére megérdemelten tartotta otthon a pontokat a listavezető.

Monicomp Liga, 10. forduló:
Videoton-Paks 2-1 (2-0)
Székesfehérvár, 3125 néző. Vezette: Andó-Szabó
Gól: Gosztonyi (12.), Alves (43., 11-esből), illetve Éger (86., 11-esből)
Videoton: Bozovics – Lázár, Lipták, Vaskó, Andics – Gosztonyi (Szakály D., 69.), Sándor Gy., Farkas B., Polonkai (Vasziljevics, 80.) – Lencse (Mutumba, 69.), Alves
Paks: Csernyánszki – Heffler, Éger, Fiola, Csehi – Sifter, Böde – Bartha (Báló, 80.), Kiss T. (Magasföldi, 75.), Vayer – Montvai (Vári 80.)

Az élcsoport:
1. Videoton 23 pont (21-10), 2. Kaposvár 19 (17-11), 3. Ferencváros 19 (17-15), 4. ZTE 17 (18-13), 5. Budapest Honvéd 16 (15-13), 6. Újpest 16 (16-8), 7. DVSC 15 (18-15), 8. MTK 15 (12-12), 9. Paks 14 (16-14)

Góllövőlista
9 gólos: Alves (Videoton)
6 gólos: Ferenczi (Vasas)
5 gólos: Montvai (Paks), Rajcomar (ZTE), Rajczi (Újpest), Schembri (Ferencváros), Tischler (MTK)