Váltás a női világranglista élén

A dán Caroline Wozniacki vezeti hétfőtől a női teniszezők világranglistáját.

A 20 éves teniszező az első dán, aki valamelyik világranglista élére állhatott. Wozniacki a huszadik világelső a nők között, ráadásul úgy foglalta el a trónt, hogy még nem nyert Grand Slam-versenyt, döntőbe is csak egyszer, a 2009-es US Openen tudott kerülni.

Egyébként az elmúlt két évben GS-siker nélkül csak két játékos, az orosz Dinara Szafina és a szerb Jelena Jankovics tudta maga mögé utasítani a mezőnyt a világranglistán.

„Számomra óriási, hogy én vezetem a rangsort, ezzel az álmom vált valóra” – mondta az „előzés” kapcsán az idén öt, pályafutása során 11 tornagyőzelmet számláló szőkeség.

Az öt éve profi Caroline Wozniacki – aki női teniszezők idei teljesítménye alapján elkészített rangsorban is az első helyen áll – azt a Serena Williamset taszította le a világranglista éléről, aki vasárnap jelentette be, hogy a szezonban valószínűleg már nem lép pályára, miután a még júliusban megsérült jobb lába nem gyógyul megfelelően.

Djokovics megvédte címét

Az első helyen kiemelt Novak Djokovics nyerte a pekingi tenisztorna 2,1 millió dollár összdíjazású férfi versenyét. A címét megvédő szerb játékos az eső miatt vasárnapról hétfőre halasztott döntőben két szettben, 6:2, 6:4-re verte a spanyol David Ferrert.