Talmácsié a 15. rajtkocka Malajziában

Talmácsi Gábor 15. helyről rajtol vasárnap a Moto2-es kategória Malajziai Nagydíján, Szepangban.

A nyolcadlitereseknél 2007-ben világbajnok, a Moto2 pontversenyében jelenleg hatodik magyar motoros a pénteki szabadedzésen a 14. volt, a szombati gyakorláson azonban egy hellyel hátrébb került, és később, az időmérőn sem tudott feljebb kapaszkodni. Hiába sikerült faragnia az eredményén, csak a 15. helyről vághat neki a vasárnapi versenynek.

A Moto2-esek között a pole pozíciót a spanyol Julian Simon szerezte meg, és nem meglepetés, hogy a legkisebb kategória, a 125-ösök kvalifikációs edzését egy honfitsársa, a világbajnoki pontversenyvben második Marc Marquez nyerte meg.

Ahogy a MotoGP-ben is egy spanyol indulhat az élről, a listavezető Jorge Lorenzo, akinek elegendő az első tízben végeznie ahhoz, hogy három futammal a vége előtt bebiztosítsa a vb-címét.