Megint ikszelt a Barcelona

A spanyol bajnokság vasárnap délutáni mérkőzéseinek sorában a Sevilla az Atlético Madridot fogadta, és magabiztosan, 3-1 arányban legyőzte. A Sevilla ezzel a tabellán megelőzte a madridi csapatot.

Szintén hazai pályán nyert a Villarreal, amelyik simán, negyedóra alatt intézte el a Racingot Nilmar és Rossi góljaival. A Getafe az újonc Herculest verte 3-0-ra, a vendégek Aguilar kiállítása miatt tíz emberrel fejezték be a mérkőzést.

Egygólos döntetlent játszott az Almeria az ellen a Málaga ellen, amelyik több, mint egy félidőt emberhátrányban töltve játszott Eliseu kiállítása miatt. Végül szintén egygólos döntetlent játszott az Osasuna és a Levante.

A Barcelona hazai pályán ért el egygólos döntetlent a Mallorca ellen. A hazaiak Messi révén a 21. percben szereztek vezetést, ám még az első félidőben kiegyenlített a Mallorca, Lopez a 43. percben talált be. A második félidőben ugyan többet támadott a Barcelona, ám újabb gólt már nem tudott szerezni, így be kellett érnie az egy ponttal.