Eperjesen nyert a Veszprém

Az MKB Veszprém magabiztos győzelmet aratott a szlovák Tatran Presov otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 1. fordulójában.

Az első gólt a magyar bajnokság alapszakaszában is érdekelt Presov szerezte, ám utána 4-2-re már a Veszprém vezetett.

A találkozó elején hullámzott a játék, de az eperjesiek erejéből csak az egyenlítésekre futotta. A 18. percben 10-7-re húzott el Mocsai Lajos vezetőedző alakulata, innen 11-11 lett, ám a szünetre minden addiginál nagyobb lett a különbség.

A szünet utána sorra került szimpla vagy dupla emberhátrányba a magyar csapat, ez azonban nem törte meg, hanem parádés játékra sarkallta. Különösen Iváncsik Tamás gólja ment élményszámba, a levegőben megperdülve, háttal a kapunak volt eredményes. Negyedórával a vége előtt 28-20-ra vezetett már a magyar bajnok, és még az is belefért, hogy a gólgyáros Vujin büntetőt hibázzon. Az 54. percben kétszámjegyű lett a különbség (23-33), a hajrában aztán még két gólt dobtak az eperjesiek.

A Veszprém jövő szombaton, a csoport rangadóján a francia Montpellier otthonában diadalmaskodó német HSV Hamburgot fogadja.