A Wolfsburg meglepte a Hamburgot

A kontrákra spekuláló 2009-es bajnok a második félidőben eldöntötte a mérkőzést a hamburgi arénában. A Dortmund ismét gálaestet rendezett, ellenben a Schalke 04 elkerülte a 05-öt: a négy forduló után nulla pontos gelsenkircheniek Freiburgból tértek haza három ponttal.

A vendég Wolfsburg kétgólos győzelmet aratott a Hamburg felett. Steve McClaren már hétvégén felhagyott korábbi elképzelésével – a 4-2-3-1-et erőltető angol bizalmat szavazott Grafitének, egyben átállt a „gyémánt” alakzatra – s döntése két meccs alatt hat pontot hozott.

A szombaton a Hannovert felülmúló volkswagenesek ugyanis Hamburgban is résen voltak, győzelmükhöz viszont az is kellett, hogy az északiak futószalagon alakították ki, egyben hagyták parlagon helyzeteiket. A vendégek egy pazar Dzeko-lövéssel szereztek vezetést, ezt Pitroipa remek betörése után Choupo-Moting egalizálta.

HSV-Wolfsburg – összefoglaló

Térfélcsere után viszont beindult a HSV pechszériája. Westermann előbb jobbal, majd ballal hibázott ziccerben, a hátvéd szöglet után a kapufára is fejelt, míg Van Nistelrooy ajtó-ablak helyzetben késett centiket.

A hazaiak „pazarlását” Grafite büntette, a brazil egy kontra végén előnyt szerzett, majd a hamburgiak fejveszett rohanását percekkel később újabb találattal büntette.

Dortmundban a remek szériában lévő hazaiak túlélték az első percek megrázkódtatásait – Lakic előbb ollózás közben fejbe rúgta Sven Bendert, majd elhibázott egy óriási ziccert – aztán módszeresen felaprította a vendégcsapatot. Barrios kettőt vállalt, a Schalke ellen (Kagava mellett) „főtámadóvá” előlépett Szubotics helyett ezúttal védő-ikerje, Hummels ért el gólt. A vége 5-0 lett, a Borussia már második a táblázaton.

Dortmund-Kaiserslautern – összefoglaló

Az eddig tökutolsó, nullpontos Schalke megszerezte szezonbeli első diadalát. A királykékek győzelmének értékét növeli, hogy azt idegenben, a Freiburg vendégeként sikerült elérni. Akárcsak a Dortmund elleni vasárnapi lebőgés alkalmával, ezúttal is Huntelaaré volt az utolsó szó, a holland klasszis találata a hétvégi szépítő góllal ellentétben ezúttal három pontot ért.

Bundesliga, 5. forduló:

Hamburg-Wolfsburg 1-3 (1-1)
Imtech-Arena, 50 231 néző. Vezette: Perl
Gól: Choupo-Moting (27.), illetve Dzeko (16.), Grafite (71., 78.)
Hamburg: Rost – Demel, Westermann, Mathijsen, Jansen – Jarolim (Trochowski, 75.), Zé Roberto – Pitroipa, Petric, Choupo-Moting (Elia, 75.) – Van Nistelrooy
Wolfsburg: Benaglio – Pekarik, Kjaer, Barzagli, M. Schäfer – Josué (Madlung, 76.) – Haszebe, Kahlenberg (Johnson, 90.) – Diego (Dejagah, 88.) – Grafite, Dzeko

Dortmund-Kaiserslautern 5-0 (2-0)
Signal-Iduna-Park, 70 100 néző. Vezette: Fritz
Gól: Barrios (31., 88.), Grosskreutz (38.), Hummels (65.), Lewandowski (75.)
Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Subotic (Felipe Santana, 78.), Hummels, Schmelzer – S. Bender, Sahin – Blaszczykowski, Kagava (Lewandowski, 70.), Grosskreutz (Götze, 70.) – Barrios
’Lautern: Sippel – Dick, Amedick, Rodnei, Jessen – Tiffert, Bilek – Kirch (Walch, 61.), Ilicevic – Hoffer (Micanski, 61.), Lakic (Moravek, 77.)

Leverkusen-Frankfurt 2-1 (1-1)
Gól: Bender (9.), Vidal (90., 11-esből), illetve Gekasz (18.)
Kiállítva: Ochs (90., Frankfurt)

Mönchengladbach-St. Pauli 1-2 (1-0)
Gól: Arango (25.), illetve Asamoah (66.), Bruns (71., 11-esből)
Kiállítva: Idrissou (90., Mönchengladbach)

Freiburg-Schalke 1-2 (0-1)
Gól: Cissé (69.), illetve Rakitic (9.), Huntelaar (87.)
Kiállítva: Banovic (90., Freiburg)

Nürnberg-Stuttgart 2-1 (1-0)
Gól: Schieber (3.), Pinola (90.), illetve Cacau (85.)
Kiállítva: Wolf (67., Nürnberg)

Az élcsoport:
1. Mainz 15 pont, 2. Dortmund 12, 3. Hoffenheim 10 (10-5), 4. Hannover 10 (10-7), 5. Freiburg 9, 6. Hamburg 8 (8-7), 7. Leverkusen 8 (9-9), 8. Bayern München 8 (4-4)