Először botlott a Valencia

Bár sokáig vezetett, végül mégis döntetlennel zárta valenciai vendégjátékát az Atlético Madrid. A Primera División 4. fordulójában Villa betalált nevelőklubja ellen.

A címvédő Barcelona David Villa góljával győzte le a vendég Sporting Gijónt. A szeptember 7-én elhunyt Jordi Pitarque miatt egyperces szünettel kezdődött találkozón a Messi nélküli Barcelona az első félidőben is „borította a pályát”, ám a helyzetek akkor még kimaradtak – Ivan Cuellar nagyszerű formában védett.

Térfélcsere után viszont a cserepadról érkező Piqué és Pedro jóvoltából feljavult az addig olykor tanácstalan katalánok játéka, s ez már a 49. percben kamatozott. A Gijón melletti Langreóban született – és a Sportingban nevelkedett – Villa, Dani Alves kiugratását váltotta gólra.

Barcelona-Gijón – összefoglaló

A folytatásban mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, gól viszont annak ellenére sem született, hogy a Sporting a hajrában apait-anyait beleadott – Valdes kapuja azonban nem forgott veszélyben.

A valenciai Mestallában a Barca’ elleni vereség után felocsúdó Atlético már a 18. percben vezetést szerzett (Forlán pazar labdával szolgálta ki Simaót), s az Európa Liga címvédője előnyét a hajráig megőrizte. A 83. percben viszont az addig is rengeteget támadó hazaiak csak kiharcolták a pontot: Albelda beívelése után Aduriz megelőzte Pereát, és a kapuba bólintott.

Valencia-Atlético – összefoglaló

A Valencia megőrizte veretlenségét, ellenben véget ért győzelmi sorozata, s ennek betudhatóan visszaszorult a második helyre – a Real Madrid mögé.

Primera División, 4. forduló:

Valencia-Atlético Madrid 1-1 (0-1)
Mestalla, 50 000 néző. Vezette: Iturralde González
Gól: Aduriz (83.), illetve Simao (18.)
Valencia: César – Miguel, Maduro, Ricardo Costa, Mathieu (Jordi Alba, 73.) – Albelda, Tino Costa, Joaquín (Pablo, 70.), Domínguez (Soldado, 55.), Mata – Aduriz.
Atlético: De Gea – Perea, Godín, Domínguez, Antonio López – Reyes (Fran Mérida, 75.), Assunçao, Raúl García (Mario Suárez, 81.), Simao (Valera, 92.), Diego Costa – Forlán.

Barcelona-Gijón 1-0 (0-0)
Camp Nou, 66 947 néző. Vezette: Paradas Romero
Gól: Villa (49.)
Barcelona: Valdés – Alves, Puyol (Piqué, 45.), Milito, Maxwell – Busquets, Xavi, Keita (Pedro, 45.) – Iniesta, Krkic (Mascherano, 70.), Villa.
Gijón: Cuéllar – Sastre, Botía, Iván Hernández, José Angel – Rivera (Sergio Álvarez, 86.), Matabuena (Diego Castro, 57.) – Luis Morán, Lora, Bilic (De las Cuevas, 68.), Barral.

Real Zaragoza-Hércules 0-0

Almeria-Levante 0-1 (0-1)
Gól: Sergio (39.)

Az élcsoport:
1. Real Madrid 10 pont (6-1), 2. Valencia 10 (7-3), 3. Barcelona 9 (6-3), 4. Atlético 7 (8-4), 5. Sevilla 7 (6-2, 3), 6. Bilbao 7 (7-4), 7. Villarreal 6 (6-2, 3 mérkőzés), 8. Espanyol 6 (4-8)