Talmácsi az élmezőny közelében

Talmácsi Gábor jól ment az Aragón Nagydíj első két szabadedzésén, amelyen a japán Tomizava Soja halálos balesetében szerepet játszott Scott Redding és Alex De Angelis is részt vett.

A Moto2-ben érdekelt, a pontversenyben nyolcadik helyen álló magyar motoros a délelőtti szabadedzést a hatodik, a délutánit a hetedik helyen zárta, és elsőre ugyan valamivel jobb köridőt teljesített (többekkel együtt), a hátránya a második gyakorláson volt kisebb a győztes eredményéhez képest. Talmácsi kezdése mindenesetre biztató.

A mezőnyben egyébként ott volt a brit Scott Redding és a San Marinó-i Alex De Angelis is, akik szeptember 5-én részesei voltak annak a balesetnek, amelyben a japán Tomizava Soja életét veszítette. A két motoros áthajtott az éppen előttük bukó japán pilótán.

A tragédia mélységesen megrázta Reddinget és De Angelist is (ráadásul eljárás is indult ellenük), ezért nem volt biztos, hogy vállalják a szereplést a mostani hétvégén.

Az Aragón Nagydíj első szabadedzésen Redding a 11., De Angelis pedig a 23. helyen zárt. A folytatásra azonban mind két versenyző összekapta magát, és ennek nyomán az élbolyba került: De Angelis a második, Redding harmadik volt.

Sebestyén nyolcadik!

A 125-ösök között rajtoló Sebestyén Péter az első tréningen kiváló eredményt ért el, a nyolcadik legjobb időt motorozta, a másodikon viszont csak a 27. helyen végzett.