Debrecen-Metaliszt Harkiv 0-5

Az Európa Liga első fordulójában a Loki megalázó vereséget szenvedett a vendég ukrán Metaliszt Harkivtól.

Európa Liga, I csoport:

Debreceni VSC-Metaliszt Harkiv (ukrán) 0-5
Budapest, Puskás Ferenc Stadion, v.: Stavrev (macedón)
Gól: Edmar (24., 74.), Cleiton Xavier (34.), Fininho (77.), Valjajev (89.)
Kiállítva: Kabát (43.)
Sárga lap: Nagy Z. (66.), ill. Villagra (41.), Fininho (45.), Valjajev (89.)
DVSC: Malinauskas – Nagy Z., Mijadinoszki, Komlósi, Laczkó – Szakály (Rezes, 66.), Kiss Z. (Ramos, 46.), Varga J., Czvitkovics – Kabát, Yannick (Coulibaly, 46.)
Harkiv: Disljenkovics – Villagra, Obradovics, Gueye (Bordian, 80.), Psenycsnyik – Valjajev, Edmar – Taison (Kaita, 77.), Cleiton Xavier, Fininho – Vorobej (Oleinik, 56.)

93. perc: vége a mérkőzésnek, csúnya vereségbe szaladt bele a Loki.

92. perc: újabb ukrán lövés után a labda elkerülte a kapu bal felső sarkát.

89. perc: Valjajev kapott remek labdát, amit Malinauskas lábai között passzolt be (0-5).

88. perc: hatalmas ukrán helyzet maradt ki, Mijadinoszki mentett becsúszva.

87. perc: Valjajev tesztelte Malinauskast – a litván kapus fogta a lapos lövést.

86. perc: Czvitkovics szöglete után Komlósi fejelt, a kapus pedig nagyot védett.

84. perc: Czvitkovics újabb veszélyes szabadrúgása a bal felső sarok ment el.

83. perc: Disljenkovics kivetődve ütötte el a labdát a kapura törő Coulibaly elől.

80. perc: Bordian a harmadik csereember a Harkivban, Gueye helyett jött be.

77. perc: Fininho 17 méterről a jobb felső sarokba bombázott (0-4). Ez már so(k)!

77. perc: Kaita új ember az ukrán csapatban, a kissé sántikáló Taisont váltotta.

76. perc: Czvitkovics szabadrúgása után Coulibalyról került a labda a kapushoz.

74. perc: egy jobboldali szöglet után Elder közelről sarokkal (!) talált be (0-3).

72. perc: egy távolról elvégzett ukrán szabadrúgás jócskán elkerülte a kaput.

69. perc: Cleiton Xavier 15 méterről laposan küldte kapura a labdát, Malinauskas védett.

66. perc: Nagy Zoltán hátulról történt becsúszása nem tetszett a bírónak – sárga lap.

66. perc: Szakály kocogott le a játéktérről, helyette Rezes folytatja.

A kép csalóka: a Loki nem tudja elnyomni az ukrán csapatot (MTI)

Kissé alábbhagyott a lendület, ezekben a percekben nem túl izgalmas a meccs.

56. perc: Vorobej helyett a négyszeres ukrán válogatott Oleinik folytatja a Harkivban.

54. perc: Ramos kapott remek indítást Coulibalytól, de labdája elsuhant a kapu előtt.

53. perc: Czvitkovics 17 méterről fordult kapura, lapos löketét védte Disljenkovics.

50. perc: Czvitkovics távoli lapos szabadrúgása az ukrán sorfalban halt el.

49. perc: Szakály kerülhetett volna ziccerbe, ha át tudja venni a labdát…

46. perc: Yannickot Coulibaly, Kisst pedig Ramos váltotta a szünetben.

46. perc: ismét a játékban a labda, elkezdődött a második félidő.

45+2. perc: Komlósi ívelt fejesét Disljenkovics ujjheggyel tornázta ki a léc alól.

45. perc: Fininho sárga lapot kiérdemlő megmozdulását Varga bánta, ápolni is kellett.

43. perc: Kabát a kezét is használva tolta el magától a labdát fedező Obradovicsot, Stavrev játékvezető ütésnek minősítette az esetet, s kiállította a magyar csatárt.

42. perc: Czvitkovics beívelés helyett kapura lőtte a szabadrúgást – szöglet jön.

41. perc: Villagráé a találkozó első sárga lapja, amiért a bal szélen lerúgta Yannickot.

40. perc: Kabát 17 méterről célozta meg a bal felső sarkot, de nem járt sikerrel.

34. perc: egy formás vendégakció végén Cleiton Xavier becsapta Laczkót, majd 11 méterről ballal a vetődő Malinauskas mellett a jobb alsó sarokba helyezte a labdát (0-2).

32. perc: Yannick felé szállt középre a labda, de Disljenkovics levadászta a levegőből.

26. perc: Czvitkovics lövése kijött Disljenkovicsról, de Szakály a kapufát találta el.

24. perc: Taison viharzott el a bal oldalon, majd befelé húzott, és az alapvonal mellől középre passzolt, Edmarnak nem volt nehéz dolga: egy méterről lőtt a hálóba (0-1).

Yannick és Villagra párharca (MTI)

20. perc: távoli lövéssel próbálkoztak ukránok – a labda a lelátó környékén landolt.

Nem tűnik félelmetes csapatnak a Metaliszt Harkiv, igaz, egyelőre a Loki sem…

15. perc: Villagra beadásából gyengécske lövés lett, Malinauskas könnyedén védett.

9. perc: Kiss Zoltán lövése után Disljenkovics vetődve ölelte magához a labdát.

8. perc: a tűzzel játszik a Loki, ismét eladta a labdát, de sikerült javítani a bakit.

7. perc: Czivitkovics szabadrúgásból, 30 méterről kevéssel lőtt a jobb felső sarok mellé.

6. perc: a Loki elveszítette a labdát, de baj nem lett belőle, a lövést sikerült blokkolni.

5. perc: aktívan kezdett a magyar csapat, egyelőre valamivel többet birtokolja a labdát.

3. perc: Varga léphetett volna ki, de valamiért nem sprintelt a labda után…

1. perc: az ukrán Metaliszt Harkiv kezdte a találkozót.

Bernáth sérülése miatt nem játszhat; Coulibaly kimaradt a kezdőből.