Ismét kikapott a Schalke

Továbbra is veretlen a Hoffenheim csapata a német bajnokságban, miután pénteken, a 3. forduló nyitómérkőzésén 2-0 arányban legyőzte a gyengélkedő Schalke csapatát.

A Bundesliga 3. fordulójának nyitómeccsén a csatársorát nyáron megerősítő Schalke nem tudott igazán átütő támadásokat vezetni. A hazaiak a ghánai válogatott Vorsah 37. percben szerzett fejesgóljával jutottak előnyhöz.

A második félidőben a Hoffenheim inkább visszazárt, majd az utolsó percben egy vitatható szabadrúgáshoz jutottak, amelyet Sejad Salihovic végzett el. Lövése ugyan a kapufáról kipattant, ám az pont Neuert találta el, és a kapus nem tudta kiütni a labdát, így kialakult a 2-0-ás végeredmén.

A Schalke utoljára 23 évvel ezelőtt kezdte három vereséggel a szezont, akkor a bajnokság végén ki is estek a Bundesligából.