Svédország-Magyarország 2-0

A magyar labdarúgó-válogatott Európa-bajnoki selejtezőn kétgólos vereséget szenvedett Svédország vendégeként.

Európa-bajnoki selejtező, E csoport:
Stockholm, Rasunda Stadion, v.: Atkinson (angol)
Gól: Wernbloom (51., 73.)
Sárga lap: Toivonen (75.), ill. Lipták (66.), Király (86.), Laczkó (91.), Lázár (94.)
Svédország: Isaksson (Wiland, 46.) – Lustig, Mellberg, Majstorovic, Safari – Svensson (Källström, 33.), Wernbloom – Elmander (Larsson, 49.), Toivonen, Bajrami – Ibrahimovic
Magarország: Király – Lázár, Juhász, Lipták, Laczkó – Vadócz, Elek (Priskin, 59.) – Koman, Gera, Dzsudzsák (Huszti, 46.) – Rudolf (Hajnal, 82.)

95. perc: egy gyatra svéd szabadrúgás-kombináció zárta le a meccset.

94. perc: feltartásért a jó teljesítményt nyújtó újoncuk, Lázár is besárgult.

91. perc: Laczkó kézzel szelídítette meg a labdát, s ez sárga lapot ért a bírónál.

90. perc: az egyik közbelépő svéd tett pontot egy formás magyar akció végére.

89. perc: Gera kapott egy jónak tűnő indítást, de nem tudott középre passzolni.

86. perc: Ibrahimovic hátulról megrúgta Juhászt. A reklamáló Király sárgát kapott.

82. perc: Egervári kiszanálta harmadik cseréjét, Rudolf helyett Hajnalt küldte be.

82. perc: Bajrami cselezgetett a 16-oson belül, de lövésébe sikerült belelépni.

76. perc: Ibrahimovic lövése Lipták lábáról került az alapvonalon túlra, szöglet jön.

75. perc: Vadócz lerántásért Toivonennek villant a sárga lap a bíró kezében.

73. perc: a jobboldali sarokrúgást követően Wernbloom közelről a lécre fejelt, majd a visszapattanó labda éppen az ő lábáról pattant a bal alsó sarokba. Ezt a pechet (2-0).

72. perc: a középen nagy lendülettel érkező Bajrami elől sikerült szögletre menteni.

71. perc: Ibrahimovic adott középre, de a kapuval szemben nem találta el a labdát.

70. perc: Huszti beívelése után a labda kipattant Wiland kezéből – de már les volt.

67. perc: Ibrahimovic 38 méteres szabadrúgását üggyel-bajjal védte Király.

66. perc: Lipták kapta a meccs első sárga lapját, miután megrúgta Toivonent.

63. perc: Rudolf két svéd védőt is megtáncoltatott, de a lövése nem sikerült.

59. perc: Egervári Sándor kockáztatott, Elek helyett a csatár Priskint küldte be.

59. perc: Källström távolról eleresztett lövése méterekkel elkerülte Király kapuját.

57. perc: Koman került helyzetbe, jobbról, éles szögből azonban az oldalhálóba lőtt.

56. perc: Bajrami suta lövése passznak jó volt, de Wernbloom előtt elsuhant a labda.

51. perc: Larsson beadása után Wernbloom 7 méterről a kapu bal oldalába fejelt (1-0).

50. perc: Wernbloom nem tudott kapura fejelni, épphogy elpattogott a labda Királyig.

49. perc: kényszerű csere a svédeknél, Elmander helyett Sebastian Larsson folytaja.

46. perc: Elmander és Laczkó fejelt össze – a svédet és a magyart is ápolni kellett.

Orbán Viktort mutatja a kamera, a felirat szerint ő Gyurcsány Ferenc miniszterelnök…

46. perc: Dzsudzsák az öltözőben maradt, helyette Huszti a pályán a magyar csapatban. A feltehetően megsérült Isaksson kapust pedig a negyedszer válogatott Wiland váltotta.

46. perc: folytatódott a mérkőzés, a svédek kezdték a második félidőt.

Következő ellenfelünk, Moldova hazai pályán 2-0-ra verte a finneket.

45+2. perc: Atkinson játékvezető véget vetett az első félidőnek.

45. perc: Elmander passzolt középre, Ibrahimovic ziccerben nem találta el jól a labdát.

44. perc: Källström szabadrúgásból ívelt középre, Király kapujából kirepülve mentett.

40. perc: Dzsudzsák 23 méterről, szabadrúgásból a sorfalban álló Källströmöt lőtte telibe.

39. perc: Ibrahimovic ordító helyzetben, 10 méterről a bal alsó sarok mellé lőtt.

35. perc: Laczkó tört be a 16-osra, de nem tudott középre adni, a labda róla ment ki.

34. perc: eddig kellett várni az első magyar szögletre, ami aztán feledhető volt.

33. perc: Svensson sérülés miatt nem tudja folytatni, a lyoni Källström váltotta.

31. perc: Koman befutotta a labdát a jobb oldalon, csakhogy rosszul adott középre.

29. perc: Vadócz 30 méterről kapásból bombázott kapura – ígéretes kísérlet volt.

27. perc: Ibrahimovic kellemetlenkedett a 16-oson belül, de csak sikerült tisztázni.

26. perc: Ibrahimovic távoli, mintegy 40 méteres szabadrúgásából semmi sem lett.

24. perc: labdaszerzés után Dzsudzsák indult meg, lövése passznak egészen kiváló lett volna, de Majstorovic bevetődve mentett Rudolf elől úgy, hogy belecsúszott Isakssonba.

23. perc: Bajrami tört kapura a bal oldalon, de éles szögből fölé-mellé lőtt.

21. perc: a Lázár által középre ívelt labdát Gera kevéssel a kapu fölé fejelte.

20. perc: a szögleteket tekintve igen jól áll, 4-0-ra vezet a svéd válogatott.

19. perc: Toivonen került ziccerbe, de Király lábbal védte a lapos lövést.

18. perc: Dzsudzsák kapott egy „csomagot” Mellbergtől, de a magyar tudja folytatni.

15. perc: egy szöglet után Majstorovic kopasz fejéről kevéssel ment mellé a labda.

11. perc: Ibrahimovic újabb kiugratásánál a labda gyorsabb volt, mint Lustig.

8. perc: Ibrahimovic beadása nyomán Elmander fejelt, de Király résen volt.

8. perc: Király önmagát nem kímélve szedte le a labdát Elmander fejéről.

5. perc: Ibrahimovic ugratta ki Wernbloomot, de a társnak hosszú volt az indítás.

2. perc: Elek egy pattanás után 17 méterről nem sokkal lőtt a léc fölé.

2. perc: Rudolf startolt rá egy előrevágott labdára, Majstorovic hazafejelt előle.

1. perc: újabb sorozat, újabb remények… Elkezdődött a mérkőzés.

A 103-szoros válogatott Mellberget virággal köszöntötték 33. születésnapja alkalmából.

Lázár első meccsét játssza a válogatottban, Laczkó pedig először kezdő.