Magyarország-Görögország 6-6

A magyar férfi vízilabda-válogatott harmadik mérkőzésén 6-6-os döntetlent játszott Görögország ellen a zágrábi Európa-bajnokságon.

Eb, Zágráb, B csoport, 3. forduló:

IV. NEGYED:

Vége a mérkőzésnek.

8. perc: 9 másodperc van hátra. Kemény Dénes szövetségi kapitány időt kért.

8. perc: alig valamivel a vége előtt emberelőnyben egyenlítettek a görögök (6-6).

8. perc: magyar kiállítás 6 másodperccel a támadóidő vége előtt.

7. perc: Varga Dénes úszott meg a jobb oldalon, de szerelték.

6. perc: Szécsi a gólvonalon védett, a görögök szerint benn volt, pedig nem.

Valakinek villant a piros lap a bíróval vitatkozó görögök közül.

A visszajátszásából nem derült ki egyértelműen, hogy benn volt-e a labda.

6. perc: Varga Dániel távoli lövésével átvettük a vezetést (6-5).

5. perc: Madaras játszotta be a labdát, ami kiperdült Biros kezéből.

3. perc: ha Galanidisz nem véd bravúrral, már vezethetnénk…

3. perc: Szécsi védett emberelőnyben, megpróbálunk lefordulni.

2. perc: jól megjárattuk a labdát fórban, majd Biros góllal fejezte be az akciót (5-5).

2. perc: Miralisz bombáját Szécsi bravúrral hatástalanította.

1. perc: Madaras kissé kiszorított helyzetben fölé pattintott.

1. perc: ismét a görögök hozták el a labdát a ráúszásnál.

III. NEGYED:

8. perc: Murakisz lövése nyomán a kapufáról került hálóba a labda (4-5).

7. perc: görög emberelőny jön, de előtte időt kért a rivális szakvezetője.

7. perc: Madaras a léc alá vágta a labdát, ezzel egyenlített (4-4).

6. perc: Szívós lövése elakadt a blokkban, majd kimaradt egy görög fór.

5. perc: Biros a hosszú felső sarokba lőtt. Ez volt a hatodik gólja az Eb-n (3-4).

4. perc: újabb rossz magyar passzt jegyezhetünk fel, ez már a sokadik ilyen volt.

3. perc: Afrodakisz a jobb felsőbe helyezett, pedig Szécsi rajta volt a labdán (2-4).

3. perc: Afrodakisz fórban a lécre lőtt, de görög ötméteres következik.

2. perc: itt egy jó magyar blokk, ott egy nagy Galanidisz-védés – maradt a 2-3.

2. perc: Hosnyánszky emberelőnyben a jobb alsó sarokba lőtt (2-3).

1. perc: a görögök nyerték meg a labdáért zajló „úszóversenyt”.

II. NEGYED:

8. perc: egy újabb rossz magyar átadással zárul a második szakasz.

7. perc: kontrafault (támadóhiba) akaszt meg egy magyar támadást.

6. perc: Szívós zavartalanul lőhetett, de védett a görögök kapusa.

4. perc: ígéretes támadás végén Madaras a blokkba püfölte a labdát.

3. perc: Kis harcolta ki a fórt, amely során Varga Dániel távolról szépített (1-3).

3. perc: sikeresen kivédekeztünk egy emberhátrányt. Fontos volt.

2. perc: jelentjük, meg van a negyedik kapufánk is a mérkőzésen.

1. perc: ráúszásnál – némi szerencsével – a görögök hozták el a labdát.

I. NEGYED:

8. perc: Varga Dénes a lécre vágta a labdát. A kapufákat illetően 3-0 – ide.

7. perc: Hosnyánszkynak sikerült fejbe lőni a hellének kapusát…

6. perc: Hosnyánszky hiába talált be, mivel közbefújt a játékvezető.

5. perc: Afrodakisz emelését követően 0-3-ra módosult az állás.

4. perc: a kapufák rovatba behúzhatjuk a második strigulát is, gólunk még nincs.

2. perc: Varga Dániel kiállt, a jól megjáratott labdát Delakasz vágta a hálóba (0-2).

2. perc: emberelőnyben Hosnyánszky a jobb kapufát találta el – két centi hiányzott.

1. perc: Miralisz távoli lövése után Szécsi kezéről csusszant kapuba a labda (0-1).

Szécsi Zoltán védi a magyar válogatott kapuját a görögök ellen.

1. perc: a ráúszásnál a magyar csapat, jelesül Varga Dénes hozta el a labdát.

Süt nap, jó idő van Zágrábban – minden adott egy kiváló meccshez (magyar sikerhez).

A németeket 10-8-ra, a szerbeket pedig 9-6-ra verte a Kemény-csapat. A görögök 13-5-re kikaptak Szerbiától, míg a macedónokat 10-5-re verték az Eb-n.