Újabb magyar arany a világbajnokságon

Az 5000 méteren versenyző Folláth Vivien révén a magyar csapat megszerezte második aranyérmét a poznani kajak-kenu világbajnokságon.

A szombat délelőtti 1000 méteres döntőkben egy arany-, három ezüst- és egy bronzérmet szereztek a magyar versenyzők a poznani világbajnokságon. Az első helyet Szabó Gabriella, Csipes Tamara kajakos duó szállította az egykilométeres távon, majd a délutáni 5000-es finálék során Folláth Vivien is felállhatott a dobogó legfelső fokára.

Magyar szempontból rosszul kezdődtek a vb-n idén először szereplő táv fináléi, a kenu egyesek versenyében indult Fürdök Gábornak ugyanis mindössze néhány másodpercig tartott a verseny, mivel a rajt után közvetlenül összeakadt egyik riválisával és borult.

A folytatás azonban annál jobban sikerült. A női kajakosok között szereplő Folláth Vivien már az első, nagy kör után elszakadt a mezőnytől brit és fehérorosz társával együtt, és ez a trió egészen az utolsó körig együtt haladt. A hajrában aztán a 28 éves szolnoki versenyző lerázta magáról riválisait, és nagy előnnyel, elsőként haladt át a célvonalon.

„Az utolsó körben robbantottam, a másik két lány pedig összeütközött egymással, de persze azért nem csak a szerencsének köszönhetem a győzelmem. Nagyon sokat készültem erre a versenyre, s azért kijött a maratonista vérem is” – mondta Folláth.

A szintén kajakos Gyökös Lajos nem tudott beleszólni a dobogós helyek sorsába, s végül kilencedikként zárt, így a döntők első napja után két aranyat számol Poznanban a magyar csapat.