Véget ért Szávay menetelése

Szávay Ágnesnek a nyolcaddöntő jelentette a végállomást a montreali tenisztornán, miután két játszmában kikapott az orosz Vera Zvonarjovától.

A Budapesten és Prágában is tornagyőztes Szávay zsinórban 12 megnyert találkozó után nyelte le ismét a vereség keserű piruláját: a montreali viadal nyolcadik kiemeltje, az orosz Vera Zvonarjova két szettben, 1 óra 10 perc alatt kötött útilaput a talpára.

Zvonarjova a mérkőzés elején hozta saját adogatójátékát, majd elvette Szávayét. A magyar játékos ugyan visszabrékelt, de aztán ismét elveszítette adogatójátékát, a világranglista 11. helyén álló, 25 éves orosz ellenfele pedig a brékelőnyét végig megtartva, 6:3-mal került lépéselőnybe.

A második játszma elején egymás adogatásából éltek a felek, majd mind a ketten hozták saját szervajátékaikat. 2:2 után Zvonarjova azonban újra brékelt, és 5:3-nál megtette ugyanezt, így ő lesz érdekelt a kétmillió dollár összdíjazású torna negyeddöntőjében.

A világranglistán 37. Szávay Ágnes legközelebb New Havenben szerepel.