A férfi és a női kosarasok is kikaptak

A magyar női és férfi kosárlabda-válogatott egyaránt vereséget szenvedett újabb Eb-selejtezős mérkőzésén, előbbi Montenegróban, utóbbi pedig Angliában kapott ki.

A három forduló után egy győzelemmel és három vereséggel álló női csapat ötödik mérkőzésén a veretlen montenegróiakhoz látogatott, s a találkozó első negyede a házigazdák elképzelései szerint alakult, akik Dubljevic vezetésével öt ponttal megnyerték a nyitónegyedet. A folytatásban megrázta magát Székely Norbert csapata, s a félidőig 17 pontot szóró Fegyverneky révén fordított. Nagyszünetben 38-43 volt az állás.

Térfélcsere után eleinte maradt a magyar előny, ám a 26. percben már ismét a hazaiak vezettek. Az utolsó szakaszban a vendégek ledolgozták hátrányukat, ám a hajrá végül – néhány vitatott bírói ítéletet követően – a montenegróiaknak sikerült jobban. A találkozó hőse ugyanakkor egy magyar játékos, jelesül 32 pontot szóró Fegyverneky Zsófia lett.

A férfi válogatott a veretlenül éllovas britekhez látogatott, és rögtön hátrányba került. A hazaiak csakhamar tíz ponttal elhúztak, majd a félidőben már 37-22-re vezettek.

A nagyszünetet követően a magyarok Lóránt révén öt pontra felzárkóztak, majd Horváth és Fodor találatainak köszönhetően a 37. percben 63-61-et mutatott az eredményjelző. Sőt, az utolsó percben a fantasztikus hajrát bemutató vendégek kiegyenlítettek (64-64), ám végül két büntetővel az esélyesebb britek bizonyultak jobbnak. Az 1/4-es mérlegnél tartó magyar férfi válogatott pénteken a macedónokat fogadja Szolnokon.