Anglia-Magyarország 2-1

Londonban Anglia és Magyarország alakulóban lévő csapata méri össze erejét. A házigazdák hibája nyomán az első félidőben is jól futballozó magyar csapat került előnybe. Gerrard egy nagy lövéssel, majd egy közeli helyezéssel fordított.

92. perc: vége a mérkőzésnek.

92. perc: az utolsó percben kapujuk elé szorultak az angolok – egyenlíteni nem sikerült.

90. perc: Adam Johnson lövése szállt el Király kapuja fölött. A kapus beleérhetett, a szöglet után Zamora fejelt, Király újabb bravúrral védett.

89. perc: Gera lábában maradt az egyenlítés! A magyar egyedül gyalogolhatott kapura, a védők lemaradtak róla, ám a támadó 11 méterről Hartba lőtt.

82. perc: Young szöglete után Zamora fejelhetett közelről, Király bravúrral védett. A csapatkapitány Gerrardot Wilshire, míg Rudolfot Priskin váltotta.

79. perc: Hajnal szabadrúgásáról Gera késett le egy ütemmel.

75. perc: Gerát buktatták az angol védők. A szabadrúgást eltotojázták Hajnalék.

74. perc: Koman kapott sárga lapot, ezt követően Zamora lövését tolta fölé Király.

73. perc: Young lőtte középre a labdát, Gerrard elől négy magyar védő is szétszaladt, így a középpályás közelről könnyedén lőtt Király kapujába (2-1).

72. perc: Vadócz szerelt a tizenhatosra betörő Gibbs elől. A labda a vendéglátóknál maradt, de Király kapuja felszabadult.

69. perc: Gerrard elé pattant a labda, a liverpooli húsz méteres lövése esélyt sem hagyott Királynak (1-1).

68. perc: Young lőtt fölé 17 méterről.

67. perc: Rooney helyett Milner állt be, a manchesterit jókora füttykoncert búcsúztatta.

65. perc: Laczkó kapott sárgát egy belépő nyomán. Gerrard emelt középre, Laczkó kicsúsztatta a labdát.

62. perc: Gera kapott remek labdát, a “londoni” egy kis kivárás után a balján robogó Komanhoz játszott. A középpályás kapura emelése megpattant Jagielkán, s a kapuba pattogott – vagyis épp csak átpattant (?) a gólvonalon (0-1).

60. perc: Tóth Balázs váltotta Eleket.

55. perc: szabadrúgás után Adam Johnson előbb a sorfalba gurított, ám ezt követően lőtt – fölé. Előtte Komlósi váltotta a remekül bemutatkozó Liptákot.

51. perc: Ashley Young gurított középre, senki sem érkezett.

49. perc: Vadócz emelt szépen középre, Rudolf kilépett, ám kézzel is hozzáért a labdához, így kapott egy sárgát.

46. perc: elkezdődött a második félidő. Koman Dzsudzsákot, Laczkó Vanczákot, míg Hajnal Husztit váltotta.

45. perc: vége az első félidőnek.

45. perc: a kezdetben elszánt és olykor remek angolok a hajrára kifogytak az ötletekből, a magyar csapat különösebb izgalmak nélkül vészelte át az első félidőt.

41. Adam Johnson szöglete után Rooney fejelt fölé.

38. perc: Dzsudzsák vitte fel a labdát, Rudolfot felemás módszerekkel szerelték az angol bekkek – a másik oldalon Lipták csente el a labdát Rooney elől.

34. perc: Gerrard szabadrúgását Király tornázta a léc fölé. A szöglet is a magyaré lett.

30. perc: Rudolf akciója után Gera lőtt, Hart magabiztosan védett.

29. perc: Glen Johnson rántotta le Husztit. A szabadrúgás után Rooney szabadított fel, majd Dzsudzsák is középre emelt, Hart jókor jött ki. A másik oldalon a kapuból kirohanó Király mentett utolsó pillanatban Gerrard elől.

27. perc: Dzsudzsák ismét faképnél hagyta a házigazdák védelmének bal oldalát, lövésébe azonban ismét beleértek. Huszti szöglete után kifele járt szabadrúgás.

25. perc: Walcott beívelése után Johnson játszott vissza Rooneynak, a támadó azonban szabálytalankodott Liptákkal szemben.

22. perc: Ashley Cole ért fel a támadáshoz, középre lőtt – és Rooneynak szánt – lövés/centerezése elsuhant Király kapuja előtt.

19. perc: Vadócz amolyan “Ramires-módra” indította Rudolfot, a támadó azonban remek pozícióban elcsúszott.

18. perc: az angolok adogattak a magyar tizenhatos előtt, ám végül Vanczák előrelőtte a labdát.

16. perc: szép passzjáték után Dzsudzsák lőtt, terry szögletre mentett. Az eindhoveni tekert középre, Hart kiöklözte.

13. perc: Walcott forgatott meg mindenkit, visszagurított középre, ahol Adam Johnson érkezett, ám a City középpályása 10 méterről fölé lőtt. A legnagyobb angol helyzet maradt ki.

11. perc: Rudolf tolta meg Jagielka mellett. Az első magyar szögletet Huszti kanyarintotta középre, ám előbb kifele pörgött a labda.

8. perc: egymás után két szögletet rúghattak az angolok, ám Barry elől is sikerült tisztázni. A harmadik után Huszti szabadított fel.

6. perc: Szélesi tétovázott egy baloldali szöglet után, Jagielka azonban az oldalhálóba lőtt.

5. perc: Elek csúsztatott Hart ölébe Gera mély szabadrúgása után.

3. perc: Rooney gurított el Király mellett, de a manchesteri támadó lesen kapta az átadást.

2. perc: Lipták tisztázott Rooney elől. A szöglet után Jagielka perdített fölé.

1. perc: az angolok kezdték a mérkőzést.

Anglia-Magyarország 2-1 (0-0)
London, Wembley, 72 024 néző. Vezette: Lannoy (francia)
Gól: Gerrard (69., 73.), illetve Jagielka (öngól, 62.)
Anglia: Hart – G.Johnson, Jagielka, Terry (Dawson, 46.), A.Cole (Zamora, 46.) – Lampard (Gibbs, 46.), Barry – Walcott (Young, 46.), Gerrard (Wilshire, 83.), A.Johnson – Rooney (Milner, 67.).
Szövetségi kapitány: Fabio Capello
Cserék: Loach, Cahill, C.Cole, Fielding.
Magyarország: Király – Szélesi, Juhász, Lipták (Komlósi, 54.), Vanczák (Laczkó, 46.) – Dzsudzsák (Koman, 46.), Vadócz, Elek (Tóth B., 60.), Huszti (Hajnal, 46.) – Gera – Rudolf (Priskin, 83.).
Szövetségi kapitány: Egervári Sándor