Gyurta Dániel későn hajrázott

Gyurta Dániel a negyedik helyen végzett kedden 100 m mellúszásban a margitszigeti Európa-bajnokságon.

A 200 méteres táv tavalyi világbajnoka a fordulónál nyolcadik volt, majd megindította szokásos erőteljes hajráját, fokról fokra zárkózott fel, de az első három közé már nem tudott bejönni: 1:00.64 perces idővel – amely 8 századdal rosszabb volt, mint amit az elődöntőben úszott – éppen csak lemaradt a dobogóról. A hétfői idejével is negyedik lett volna.

“Egyáltalán nem vagyok csalódott, ez volt életem első világversenyes döntője 50-es medencében 100-on, s az Eb előtt simán aláírtam volna a negyedik helyet. Most már nem lehet rám fogni, hogy egyszámos versenyző vagyok. Úgy érzem, jó bemelegítés volt ez nekem a 200-ra, s reményeim szerint 100 méteren is beérhetek a londoni olimpiára” – értékelte teljesítményét Gyurta.

Győzött a norvég Alexander Dale Oen (59.20 mp), második lett a francia Hugues Duboscq (1:00.15 p), harmadikként pedig az olasz Fabio Scozzoli (1:00.41) végzett.

A női 100 m gyors elődöntőiben a külön futamban indult két magyar közül Verrasztó Evelyn volt a jobbik: 54.29 másodperccel ötödikként verekedte be magát a szerdai döntőbe, míg Mutina Ágnes kiszorult onnan; 55.47-es idejével a 13. lett.

Mindkét hazai versenyző bejutott ugyanakkor a legjobb nyolc közé a férfiak 200 méteres vegyesszámában: az Európa-bajnoki címvédő Cseh László – délelőtti idejéből 43 századot lefaragva – 1:58.33 perccel megint a legjobb időt úszta, Verrasztó Dávid pedig hatodikként (2:00.43) biztosította helyét a szerdai fináléban.

Az úszók mellett a műugrók is Eb-érmekért vetélkedtek kedden: a súlyos gerincműtéte után, hosszas szünetet követően újra versenyző korábbi Eb-érmes Barta Nóra a kilencedik lett az 1 méteres döntőben.