Eb-selejtező: javítottak női kosarasaink

Megszerezte első Eb-selejtező győzelmét a magyar női kosárlabda-válogatott, miután harmadik mérkőzésén 17 ponttal verte Finnország nemzeti együttesét.

A montenegróiakkal szemben idehaza (76-65), majd a Bulgáriában (68-57) elszenvedett vereség után remekül kezdtünk az ugyancsak nyeretlen finnek ellen, és főként Bujdosónak köszönhetően a hatodik percben már tíz ponttal elhúztunk (18-8). A folytatásban tovább nőtt az előny, Krivacsevics is belelendült, miközben a távolról gyengén célzó ellenfél sok labdát elszórt, így a félidőben 45-31 volt az állás.

Térfélcsere után az északiak 2 pontjára 12 érkezett hazai részről, és 20 pontos különbségnél (55-33) eldőlni látszott a mérkőzés. Székely Norbert tanítványai azonban a harmadik negyed végére elkényelmesedtek, így a rivális 11 pontra visszajött (59-48). Ennél közelebb azonban nem tudott a magyarokhoz kerülni a finn csapat, így a remekül lepattanózó válogatott a harmadik fordulóban megszerezte első sikerét.

“Remélhetőleg átszakadt most valami gát a csapatban ezen az idegbajos mérkőzésen. Nem játszottunk jól, de talán most megindulhatunk felfelé. Bízom benne, hogy szerdán megszorongatjuk a törököket, és éles meccsre kényszerítjük a csoport egyik legjobb válogatottját” – értékelt a találkozóz követően Székely Norbert szövetségi kapitány.