Vereséggel kezdtek a kosaras lányok

Hazai vereséggel kezdte meg szereplését az Eb-selejtezőben a női kosárlabda-válogatott: 76-65-re kapott ki Miskolcon a montenegrói együttestől.

Ideges, kapkodó játékkal kezdődött a selejtezősorozat nyitánya, a Fegyverneky vezette magyar csapat 6-2-re elhúzott, ám a sokat szabálytalankodó montenegróiak csakhamar felzárkóztak. A center létére triplát dobó Horti kosara révén nyolc pontra meglépett Székely Norbert együttese (18-10), az előny pedig a második negyedben tovább nőtt.

A vendégek azonban 37-22 után egy 6-0-ás rohamot mutattak be, és a félidőben már csak 39-30 volt az állás. A térfélcserét követően pedig hatalmas fordulat állt be: a 15 pontos hátrányban már megroggyanni látszó ellenfél 41-42-nél átvette a vezetést.

A magyarok sok dobást rontottak, a saját palánkjuk alatt is alig szedtek lepattanót, ekkor csak Fegyverneky tartotta a lelket a többiekben. A 49-50-ről induló utolsó negyedben aztán a házigazdák tovább futottak az eredmény után, végül a frissebb montenegróiak 76-65-re nyertek. A magyarok csütörtökön Bulgáriában javíthatnak.