Contador nyerte a Tourt

A várakozásoknak megfelelően Alberto Contador nyerte a Tourt, miután a vasárnapi zárószakaszon megőrizte az összetettben elsőnek járó sárga trikót.

A 27 éves spanyol kerekes – aki egyetlen etapon sem győzött idén – a mezőnnyel érkezett be a párizsi Champs-Élysées-n kialakított célba. A huszadik, 102,5 km-es etapot a brit Mark Cavendish nyerte, aki ötödik idei részsikerét aratta. Összetettben – akárcsak tavaly – a luxemburgi Andy Schleck lett a második, 39 másodperces hátránnyal. A harmadik helyen az orosz Gyenyisz Mencsov zárt.

A 97. alkalommal megrendezett, 3642 km-es Touron búcsúzott a legendás viadaltól a korábban hétszer diadalmaskodó, ezúttal 23. amerikai Lance Armstrong. A körversenyt tizenharmadszor végigtekerő, 39 esztendős texasi sztár a rajt után némi galibát okozott: csapattársaival együtt fekete trikóban és – a 28 millió rákbetegre utalva – 28-as számmal akarta teljesíteni az utolsó etapot, ám a zsűri visszavetette vele a hagyományos mezét. Emiatt közel negyedórát csúszott az utolsó szakasz rajtja.