Uruguay – Németország 2-3

Port Elizabeth Stadion, Nelson Mandela Bay, 48 000 néző

Összefoglaló:

Minden idők második legfiatalabb német válogatottja megnyerte a bronzmeccset. Olyan mérkőzésen vagyunk túl, amelyiken bármelyik csapat is győzött volna, nem érdemtelenül tette volna. Az uruguayi játékosok nagyon szomorúak, többen is sírva fakadtak a meccset követően.

A német válogatott úgy lett harmadik Dél-Afrikában, hogy a csapatépítés kellős közepén járnak. Mégis, Özil, Müller vagy Khedira már most “eladta magát”, többükért sorban állnak a nagycsapatok, nem véletlenül.

Forlan és Suarez ezen a meccsen is szenzációsan játszottak, de ezúttal nem volt szerencsés a dél-amerikai csapat. Ezzel együtt minden dicséretet megérdemel Uruguay a vébé-szerepléséért.

Ahogy tehát 1970-ben, 2010-ben is Németországé lett a 3., Uruguayé pedig a 4. hely!

Eredmény: Uruguay – Németország 2-3
(gólok: Cavani, Forlan, illetve Müller, Jansen, Khedira)

93. PERC: Micsoda pech! Forlan a kapufára bombázta a szabadrúgást. VÉGE A TALÁLKOZÓNAK! NÉMETORSZÁGÉ A BRONZÉREM!

Tasci jött be Özil helyett.

90. PERC: Két percet hosszabbít Archundia.

CSERE 86’
Uruguay
Abreu érkezett Cavani helyett.

88. PERC: Fantasztikus német támadás után Kiesling lőtt az égbe.

87. PERC: Szép támadás végén Boateng lőtt, Muslera fogta.

82. PERC: Özil szöglete után a kavarodást követőpen Lugano melléről került a labda Khedira elé, ő pedig a kapuba fejelte a labdát, Muslera nem tudott menteni, mert nagyon magasan szállt a bal felső sarokba. Ismét Németország vezet! 3-2!

GÓÓÓL 82’
Khedira, Németország
A szöglet utáni kavar után fejelt a kapuba.
SZÖGLET 82’
Németország
Kiesling elől mentettek.
CSERE 81’
Németország
Jansen jött le, Kroos ment be.

80. PERC: Boateng fantasztikusan tekerte középre a labdát a jobb oldalról, Kiesling feje éppen csak lemaradt róla.

78. PERC: Németország 15, Uruguay 14 alkalommal vállalkozott lövésre. Ez nem kevés.