Hollandia – Szlovákia 2-1

Durban, Moses Mabhida Stadion, 61 962 néző

Összefoglaló:

Hollandia magabiztosan, talán ismét csak félgőzzel nyerte meg a nyolcaddöntőt. A szlovákok nagyot küzdöttek, hajtottak, mentek előre, de a két legnagyobb helyzetüket elpuskázták a második félidőben.

Egyáltalán nem vallottak szégyent Weiss tanítványai ezen a világbajnokságon, a mai napon is volt esélyük a bravúrra.

A narancsmezesek a Brazília-Chile meccs győztese ellen már nem építhetnek az eddig mutatott játékukra, ott már több kell nekik a továbbjutáshoz.

Eredmény: Hollandia-Szlovákia 2-1 gólok: Robben, Sneijder, illetve Vittek (11-esből)

94. PERC: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

Stekelenburg húzta el Jakubko lábát.

92. PERC: Dzsudzsák Balázs csapattársa rögtön egy lövésel próbálkozott, nem is ment mellé olyan sokkal.

CSERE 92’
Hollandia
Sneijder helyett Afellay jött be.
LES 91’
Szlovákia
Jakubko maradt elöl.

90. PERC: Három perc lesz a hosszabbítás!

Skrtel, Szlovákia

84. PERC: Skrtel követett el szabálytalanságot a bal oldalon, az oldalvonal közelében. Reklamált egy keveset, de közben a hollandok elvégezték a szabadot. A labda Kuyt felé szállt, amire kijött Mucha is, némiképp feleslegesen. Kuyt elvitte mellette, beadta középre, az érkező Sneijder pedig nem hibázott, laposan a kapuba lőtte a Jabulanit. 2-0!

GÓÓÓL 84’
Sneijder, Hollandia
Gyors szabadrúgás után dőlt el a meccs.

81. PERC: Vladimir Weiss kapitány túl hevesen reklamált, Undianónak is közbe kellett avatkoznia. Tíz perce maradt a szlovákoknak.