Szlovénia – Anglia 0-1

Port Elizabeth Stadium, Nelson Mandela Bay

Összefoglaló:

Anglia nem roppant össze a teher alatt, és ha nagy nehezen is, de továbbjutott a csoportból. Defoe kiváló választás volt Capello részéről, már az algériai csapat ellen is jól játszott. Szlovénia szerencsétlen módon esett ki, hiszen amikor lefújták a találkozót, még továbbjutónak mondhatták magukat.

Kek csapata akkor hibázott, amikor 2-0-s előnyét nem tudta megtartani az USA ellen. Angliaés az Egyesült Államok ellenfele a D-csoportból kerül ki, ahol Németország, Ghána, Szerbia és Ausztrália küzd a továbbjutásért.

A C-csoport végeredménye:

1. Amerikai Egyesült Államok 5 pont (4-3)
2. Anglia 4 pont (2-1)

3. Szlovénia 4 pont (3-3)
4. Algéria 1 pont (0-2)

94. PERC: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, ÉS ELJÖTT A DRÁMA IS, HISZEN DONOVAN A 92. PERCBEN BETALÁLT ALGÉRIA KAPUJÁBA! EZ AZT JELENTI, HOGY AZ AMERIKAI EGYESÜLT ÁLLAMOK A CSOPORTGYŐZTES!

SZÖGLET 93’
Anglia
Joe Cole harcolta ki.

91. PERC: Az utolsó pillanatban mentett Upson, Matavz tisztán lőhetett volna kapura.

89. PERC: Anglia tartja az eredményt, valami nagyon váratlan eseménynek kellene bekövetkeznie ahhoz, hogy kiessen Capello csapata.

Defoe jött le, Heskey be.

83. PERC: Mindkét csapat 16-16 szabálytalanságot követett el eddig. Sportszerű találkozó.

Kirm helyett Matavz a pályán.

77. PERC: Kicsit leült a találkozó, vagy ez csupán a vihar előtti csend? A másik találkozón folyamatosan támad az Egyesült Államok, igaz, egy-egy kontrára az algériai capatnak is futja.

75. PERC: Az angol szurkolók a himnuszba kezdtek, való igaz, már csak negyedóra van hátra a mérkőzésből.

72. PERC: Rooney tehát ezen a mérkőzésen sem szerez gólt, talán majd legközelebb. Ha lesz legközelebb!

CSERE 72’
Anglia
Rooney jött le, Joe Cole érkezett.

68. PERC: Hatalmas ziccer maradt ki az angolok kapuja előtt, rögtön három is. Novakovics kétszer, Dedics egyszer próbálkozott, Terryék nem voltak a helyzet magaslatán. James is a helyén volt, de leginkább a szlovének ügyetlenkedték el a dolgot.

65. PERC: Anglia döntésre vinné a dolgot, folyamatosan támadnak. Időközben a másik mérkőzésen Dempsey, a Fulham játékosa is 100 százalékos ziccerben hibázott, először a kapufát találta el, majd a visszapattanó labdát mellébombázta.