Portugália – Koreai NDK 7-0

Fokváros, Green Point, 70 000 néző

Összefoglaló: Az első félidőben Portugália Meireles találatával szerezte meg a vezetést, a középpályás Tiago pontos passzát lőtte a hálóba.

Ekkor még nem sejthettük mi lesz a vége, ugyanis Korea játékában benne volt az egyenlítés lehetősége, ehhez képest a fordulás után a luzitánok kiütötték ellenfelüket.

Simao Sabrosa nyitotta meg a második félidőben a gólok sorát, miután Meireles előkészítését a kapus lába között juttatta a hálóba, majd Almeida bólintott a hálóba. Az ekkor az összeroppanás jeleit mutató Korea esélyeit tovább rontotta Tiago találata, aki Ronaldo centerezését követőn tudott eredményes lenni.

Úgy tűnt, ezzel le is tudtuk a mérkőzést, de Portugália az utolsó tíz percet is megnyomta: Liedson, Cristiano Ronaldo majd ismét Tiago vette be Mjong Guk kapuját, így a vége kiütéses, 7-0-ás győzelem lett úgy, hogy Ricardo Carvalho korai fejesénél és Ronaldo hajrábeli löketénél is a keresztléc mentette meg Koreát a kapott góltól.

Portugália ezzel hatalmas lépést tett a továbbjutás felé, Cristiano Ronaldoék a záró fordulóban Brazíliával meccselnek, míg Korea Elefántcsontpart ellen próbálhat meg javítani.

Eredmény:
Portugália – Koreai NDK 7-0 (Meireles 29., Simao 53., Almeida 56., Tiago 60., 89., Liedson 81., Ronaldo 87.)

Ronaldo gólja:

93. PERC: Vége a mérkőzésnek, 1-0-ás első félidő után Portugália kütéses, 7-0-ás győzelmet aratott és nagy lépést tett a a továbbjutás felé.

90. PERC: 2 perc a ráadás.

Ez még az ötödik gól. Milyen rég volt:

89. PERC: Tiago ugorhatott fel a kapu előterében és magabiztosan fejelt a hálóba, 7-0!

GÓÓÓL 89
Tiago, Portugália
11-ről fejelt a hálóba.

87. PERC: Cristiano Ronaldo lépett ki a védők között, egy felpördült labda pattogott a fején majd a hálóba lőtt.

GÓÓÓL 87’
Ronaldo, Portugália
A fején is táncoltatta a labdát.

87. PERC: veloso unta meg a tologatást és megeresztette egy távoli bombát, de fölé szállt.

SZÖGLET 83’
Duda, Portugália
Nem lett semmi a kornerből.

81. PERC: Igaz cseregól! Duda tette be a labdát középre, Kvang Cson óriási hibája után Liedson elé került a labda, a támadó közelről nem hibázott, 5-0!