Hollandia – Japán 1-0

Durban, Moses Mabhida stadion, 62 000 néző

Összefoglaló: Az első félidőben az történt, amit Hollandia akart, azonban a helyzetekkel adós maradt a németalföldi együttes, így 0-0-val fordultak a felek.

A második játékrészben aztán látszott, hogy a szünetben átbeszélték az oranje tagja mit és hogyan kellene csinálni, így ha nem is futószalagon, de érkeztek a lövések. Ennek már igen korán, az 52. percben meg is lett az eredménye, Sneijder bombázta rá van Persie passzát, a Japán kapus, Kawashima pedig nemes egyszerűséggel bevédte a próbálkozást.

A folytatásban Hollandia tovább növelhette volna előnyét, de nem tette, a csereként beálló Afellay két ízben is hibázott a kapu előtt. Ez majdnem megbosszulta magát, a 90. percben Okazaki kapott remek kiugratást de végül centikkel fölé lőtt, így a vége 1-0-ás holland siker lett.

4. Dánia 0 pont (0-2) – 1 meccsen

94. PERC: Vége a mérkőzésnek, Hollandia kissé nyögvenyelősen, ámde teljesen megérdemelten zsebelte be a három pontot, a ége 1-0 lett.

90. PERC: Három minutum a ráadás.

90. PERC: Hoppá, majdnem egyenlített Japán! Okazaki kapott remek kiugratást, a cserecsatár pedig a tizenhatoson belülre érve kapásból lőtt, a Jabulani azonban ha centikkel is, de fölé szállt – nagy helyzet volt!

SZÖGLET 89’
Hollandia
Tisztáztak a védők.

88. PERC: Huntelaar szöktette Afellayt, azonban a kapus ezúttal is a helyén volt.

CSERE 88’
Hollandia
Huntelaar váltja van Persiet.
LES 87’
Hollandia
Elia futott lesre.

85. PERC: Afellay ha már beált rögtön helyzetbe is került egy kiugatás után, azonban a kapujából kirongyoló Kawashima nagyot mentett.

CSERE 83’
Hollandia
Sneijder helyett Afellay a pályán.

76. PERC: Hasebe helyére Okazaki érkezik, Okubót Tamada váltja.

Van der Vaart le, Elia be.

70. PERC: Az első kisszöglet volt, Nakamura beadása után van persie vágta kia labdát. A második sarokrúgást a mezőnybe rúgták a védők.

SZÖGLET 70’
Japán
Újabb két szöglet.

69. PERC: Van der Wiel tisztázott Honda elől, nagy mentés volt.