Szlovénia – USA 2-2

Johannesburg, Ellis Park Stadion.

Összefoglaló: Az első félidőt Szlovénia nyomta meg jobban, Birsa bombája révén pedig már kevesebb, mint negyedóra után megszerezte a vezetést. A folytatásban az USA próbált egyenlíteni, de Ljubijankics a játékrész hajrájában tovább növelte a különbséget, a továbbjutás szélére került déli szomszédunk.

Bob Bradley a szünetben kettőt cserélt, ettől felpörögtek az amerikaiak és Donovan kíméletlen góljával a 48. percben szépíteni is tudtak. A továbbiakban akár a maga javára is fordíthatta volna a meccset a tengerentúli együttes, de sorra maradtak ki a helyzetek, így Bradley csak a 82. percben tudott egyenlíteni.

A győzelmet is majdnem megszerezte az Amerikai Egyesült Államok, Donovan szabadrúgása után Edu talált a hálóba, azonban a játékvezető lökés miatt – érzésünk szerint tévesen – érvénytelenítette a találatot, így maradt a 2-2. Szlovénia továbbra is vezeti a C csoportot.

Eredmény:
Szlovénia – USA 2-2 (Birsa 13., Ljubijankics 42. ill. Donovan 48., Bradley 82.)

95. PERC: Vége ennek a fantasztikus mérkőzésnek, az USA kétgólos hátrányból felállva hozta le 2-2-re a meccset úgy, hogy a játékvezető érzésünk szerint szabályos góltól fosztotta meg a tengerentúli brigádot.

CSERE 94’
Szlovénia
A csere cseréje: Pecnik helyett Komac a pályán.
Ápolás 94’
Pecnik, Szlovénia
Dempsey esett rá a térdére.

Bradley egyenlítő találata:

90. PERC: 3 perc a ráadás, amit valljunk meg nem bánunk, mivel elképesztően jó és izgalmas az összecsapás.

88. PERC: Peknic fejelhetett, azonban Howard könnyedén védett.

CSERE 87’
Szlovénia
Dedics váltja Birsát.

86. PERC: Sokadik visszajátszásra sem láttuk azta lökést, ami miatt érvényteleníteni kellett volna a gólt…

85. PERC: Donovan szabadrúgást Edu lőtte a hálóba, azonban a játékvezető lökés miatt érvénytelenítette a találatot.

82. PERC: Egy felívelt labdát a fizikai fölényét rendre érvényesítő Altidore fejelt le a tizenhatoson belül, a büntetőtelütre a második hullámban berobban Bradley,a szövetségi kapitány fia pedig közelről a léc alá bombázott, visszahozva ezzel az első félidőben már-már elvesző USA-t.

GÓÓÓL 82’
USA
Altidore fejelte a labdát Bradleynek aki közelről a hálóba bombázott.

81. PERC: Bradley kapott egy labdát középen, lövésre vállalkozott jó 20 méterről, Handanovics azonban magabiztosan fogta a középre tartó löketet.

Rossz ütemű belépőért.

70. PERC: Donovan lőtte be laposan a labdát hátha valaki beleér, egy védőn fennakadt a labda, Onyewu pedig fordulásból próbált gólt lőni, handanovics olvasta le az amerikai gondolatait.