Anglia – Algéria 0-0

Fokváros, Green Point Stadion, 64 100 néző

Összefoglaló: Anglia kínos döntetlent játszott az ellen az Algéria ellen, amely Egyiptomot, az afrikai kontinens egyik legjobb csapatát búcsúztatta a pótselejtező során. Talán most érezhetjük először azt, hogy nem lehetett véletlen az a bravúr.

Rooney ezúttal sem lőtt gólt, nem is nagyon volt most benne, nagy helyzete nem akadt. Ugyanakkor Defoe beállásával veszélyesebb lett az angolok játéka, fájó a számukra, hogy mindez gólokban, vagy legalább egy gólban nem mutatkozott meg.

Sokat elárul, hogy a csapat mellett mindig kiálló angol drukkerek egy része hangos füttyszóval kísérte be az öltözőbe a fiúkat.

Az afrikai csapat a szlovénok elleni játékához hasonlóan ismét a védekezésben nyújtott kiemelkedőt, erre is rendezkedett be, hiszen csak egy csatárral állt fel. Mégis, még így is kihasználhatták volna az angol védők egy-egy bizonytalanságát. Hogy ez nem történt meg, azért örvendetes, mert így még izgalmasabb lesz a harmadik selejtezőkör. Már alig várjuk!

Eredmény: Anglia-Algéria 0-0

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! NEM BÍRTAK AZ ANGOLOK ALGÉRIÁVAL! 0-0 A VÉGE!

SZÖGLET 94’
Anglia
Utolsó esély!! Nem éltek vele.

90. PERC: 3 perc lesz a hosszabbítás. Defoe egy visszapattanó labdát 18 méterről egyből rálőtte, fölészállt, nagy lehetőség volt.

SZABADRÚGÁS 90’
Algéria
Beívelték a kapu elé, James megfogta.
CSERE 89’
Algéria
Yebda helyett Mesbah a pályán.

88. PERC: Az angolok 103, az algériaiak 99 kilométert futottak eddig összesen!!!!!!!!!! Óriási szám mindez.

87. PERC: Rooney nagy passzt adott volna, ha az algériai védők nem szabadítottak volna fel.

SZÖGLET 85’
Anglia
Lampard próbálkozott, még mindig nem jó.
Ziani helyett Gediura érkezett.

80. PERC: Ha marad a 0-0, a szlovéneknek 4, az amerikai és az angol capatnak 2-2, az algériai együttesnek 1 pontja lesz az utolsó kör előtt.

Heskey beadása után a védők felszabadítottak, nagy helyzet volt:

SZÖGLET 78’
Anglia
Lampard ívelte be.

77. PERC: Defoe eddig két megmozdulással vetette észre magát, de már többet tett, mint egyes angol játékosok. Bátor, friss és vállalkozó kedvű. Az angolok ismét a himnuszt éneklik a lelátón.