Franciaország – Mexikó 0-2

Polokwane, Peter Mokaba Stadion, 46000 néző.

Összefoglaló: Hajtós küzdelmes, ám gól nélküli első félidőt láthattunk, melyen Giovanni Dos Santos járt legközelebb a gólhoz, de lesről.

Fordulás után aztán sorra jöttek be Javier Aguirre húzásai: előbb a második félidőben beálló Hernandez lőtt fantasztikus gólt, majd az első játékrészben a megsérülő Velát váltó Barrera harcolt ki egy büntetőt amit aztán a harmadikként becserélt Blanco értékesített magabiztosan.

Mexikó ezzel története során először győzte le Franciaországot, Raymond Domenech legénysége vérszegény, ötlettelen játékot produkálva egy ponttal és lőtt gól nélkül áll a csoportban, az utolsó fordulóban ráadásul a házigazdával kell megmérkőznie.

Mexikó ugyanakkor kreatív, támadó szellemű futball produkált aminek meg is lett az eredménye, Uruguay ellen a csoportelsőségért és vélhetőleg Argentína elkerüléséért meccselhet az El Tri.

Eredmény:
Franciaország – Mexikó 0-2 (Hernandez 64., Blanco 79. – büntetőből)

Mexikó második, mindent eldöntő gólja:

93. PERC: Vége a mérkőzésnek, Mexikó a történelem során először győzte le Franciaországot a futballpályán, 0-2 lett a vége!

LES 91’
Gallas, Franciaország
Lesre futott, grimasszal vette tudomásul.

90. PERC: Három perc a ráadás.

Mexikó első gólja:

SÁRGA LAP 82’
Rodriguez, Mexikó
Ribéryt buktatta.

79. PERC: Blanco megmutatta hogyan kell büntetőt lőni: magabiztosan gurított a bal alsó sarokba, a jó irányba vetődő Llorisnak így esélye sem volt.

GÓÓÓL 79’
Blanco, Mexikó
Pontosan a bal alsóba gurított.
SÁRGA LAP 78’
Abidal, Franciaország
Barrera buktatásáért.

78. PERC: Barrera lépett be a tizenhatoson belülre, Abidal messziről odacsúszott, a mexikói pedig ügyesen kifelé tolta a labdát, így értelemszerűen átesetta védő lábán – micsoda rutin!

TIZENEGYES 78’
Mexikó
Barrerát buktatta Abidal.

76. PERC: Ilyet is ritkán látni: mosolygós, Domenechnek öltözött franciák is ülnek a lelátón – mik vannak?

LES 75’
Mexikó
Dos Santos trükkös szabadrúgása találta lesen a csapattársat.

74. PERC: Gignac lőhetett, azonban a labda csúnyán fölé ment.