Új-Zéland – Szlovákia 1-1

Rustenburg, Royal Bafokeng Stadion, 25000 néző.

Összefoglaló: Az első félidőben nem láthattunk sok helyzetet, inkább a szlovákok voltak aktívabbak, azonban így is 0-0-val fordultak a felek.

Fordulás után aztán Vittek szerzett gyorsan gólt, Weiss beadása után fejelt a hálóba, megszerezve ezzel Szlovákia első világbajnoki gólját. A folytatásban is északi szomszédainknak állt a zászló, Új-Zéland kissé tanácstalannak tűnt.

A hajrába érve Smeltz egalizálhatott volna, ő azonban mellé bólintott nem úgy csapattársa, Reid, aki a 93. percben fejelte az egy pontot érő gólt, a vége 1-1 lett.

Eredmény:
Új-Zéland – Szlovákia 1-1 (Reid 93. ill. Vittek 50.)

Az egyenlítő gól:

94. PERC: Vége a mérkőzésnek, a vége 1-1 lett, Szlovákia nagyon elszúrta a végét avagy Új-Zéland hajrázott jól.

SÁRGA LAP 93’
Reid, Új-Zéland
Túlzott gólörömért – érthető.

93. PERC: Hihetetlen! Új-Zéland második helyzetét ki tudta használni, Reid fejelt közelről a hálóba, 1-1!

GÓÓÓL 93’
Új-Zéland
Reid bólintott a hálóba!
CSERE 91’
Szlovákia
Weiss papa lehozta a fiát, Kucka érkezik a helyére.

90. PERC: Három minutum a ráadás.

Kezeket fel:

88. PERC: Lochhead beadása találta meg Smeltzet, az új-zélandi azonban ígéretes helyzetből mellé bólintott.

Christie jön Vicelich helyére.

76. PERC: Durica lódult meg a bal oldalon, a tizenhatoshoz érve lövésre vállalkozott, a labda azonban elment keresztbe a kapu előtt.

CSERE 72’
Új-Zéland
Wood váltja Killent.
SZÖGLET 70’
Szlovákia
A kisszögletből bedobás lett.

69. PERC: Gyönyörű szlovák támadás: Skrba vitte fel a labdát, középre tette Vitteknek azonban a védők szögletre tudtak tisztázni. A sarokrúgásból semmi nem lett.

65. PERC: Próbálkozik Új-Zéland, azonban a támadásaiknak egyelőre nincs súlya.