Argentína – Nigéria 1-0

Johannesburg, Ellis Park Stadium, 61 000 néző

Összefoglaló: Már a találkozó elején, a 6. percben megszerezte a vezetést Argentína, Verón szögletét Heinze bólintotta közelről a hálóba. A folytatásban az argentinok tovább növelhették volna előnyüket, azonban az utolsó passzba rendre hiba csúszott, valamint a FIFA honlapján a meccs legjobbjának választott Enyeama remek napot fogott ki, sorra szállított a bravúrokat.

Fordulás után is Diego Maradona fiai diktálták a tempót, azonban Emeanyának ma már nem lehetett több gólt lőni. A hajrában úgy tűnt Nigéria egyenlíthet, azonban Uche fölé lőtte a meccslabdát.

Argentína még pár ajtó ablak helyzetet elszórakozott, így a vége 1-0 lett.

Eredmény:
Argentína – Nigéria 1-0 (Heinze 6.)

95. PERC: Vége, Wolfgang Stark lefújta a mérkőzést, Argentína ha nyögvenyelősen is, de 1-0-ra legyőzte Nigériát.

91. PERC: Négy minutum a ráadás.

SZÖGLET 91’
Argentína
Nem lett semmi a sarokrúgásból.

90. PERC: Messi ma be van oltva góllövés ellen, sokadszorra sem tudott a kapuba találni, ezúttal egy védő mentett előle szögletre.

87. PERC: Yakubu lőtt centikkel fölé.

CSERE 86’
Argentína
Burdisso váltja Di Maríát.

84. PERC: Az argentinok már sokadik helyzetüket szórakozták el. Ez még a végén megbosszulhatja magát.

81. PERC: Messi és Higuaín az este ha rosszat fog álmodni, annak minden bizonnyal Emeanya lesz a főszereplője. A szögletből nigériai ellenakció lett, Uche azonban a meccs helyzetét hagyta ki. Pörögnek az események!

Messit rúgta fel.

75. PERC: Taiwo nincs jó bőrben, úgy kellett a kispadhoz támogatni. Ez nagyban befolyásolhatja Nigéria vébé-szereplését. Közben Messi végezhetett el egy szabadrúgást, azonban fölé lőtt.

Lentmaradt a lövés után.

71. PERC: Odemwingie csinálta meg a helyzetet Taiwonak, az OM bekkje peig életerős bombát eresztett meg, azonban ha csak egy kicsivel is, de mellé lőtt.

70. PERC: Argentína gyors egymásutánban két sarokrúgást is elvégezhetett, azonban egyik sem alakult ki nagyobb helyzet.

SZÖGLET 69’
Argentína
Hugaín lövése vágódott fel egy védőn.

66. PERC: Enyeama ismét kifogott Higuaínon, az ellenakcióból pedig Odemwingie veszélyeztethetett volna, ha nem szökteti magát hosszan.