Győzelemmel hangoltak a spanyolok

A spanyol válogatott barátságos mérkőzésen 1-0-ra legyőzte Dél-Koreát.

Az Európa-bajnok spanyol válogatott Jesus Navas hajrában szerzett góljával 1-0-ra legyőzte a dél-koreai csapatot a jövő pénteken kezdődő dél-afrikai vb-re készülő együttesek barátságos mérkőzésén. A kényelmes tempóban kezdő európaiak távolról sem uralták a találkozót, a dél-koreaiak az első félidőben több ziccert is kihagytak.

Vicente del Bosque félig-meddig kísérleti jelleggel pályára küldött – Reina – Sergio Ramos, Albiol, Marchena, Capdevila – Javi Martínez, Fabregas, Iniesta, Navas, Mata – Llorente– kezdőcsapata szünet előtt nem állt a helyzet magaslatán, ám a hat cserének (köztük Xabi Alonsónak, Xavinak, Pedrónak és Villának) köszönhetően a második félidőben már olykor remekelt a vb egyik esélyese.

A hajrában aztán Szung Rjong csak kiütni tudta Villa lövését, s a kipattanót begyűjtő Navas 20 méterről a felső sarokba lőtt. A hármas sípszóig már nem változott az eredmény, Spanyolország így a szaúdiak elleni 1-0 után újabb egygólos győzelmet aratott.