Százszázalékosan zárt a magyar csapat

Százszázalékosan zárta az Európa-bajnoki selejtezősorozatot a magyar női kézilabda-válogatott, amely a vasárnapi, utolsó fordulóban Nyíregyházán magabiztosan verte az azeri csapatot.

A magyarok már korábban csoportelsőként biztosították helyüket a decemberi, dán-norvég közös rendezésű Eb-n. A két csapat első találkozóján könnyedén nyert 31-15-re a Mátéfi-alakulat. A kvartett leggyengébb együttese ellen a szövetségi kapitány ezúttal több fiatalnak adott bizonyítási lehetőséget.

Jól kezdtek a magyarok (4-1), ám ez el is kényelmesítette a pályán lévőket, így a 12. percben 6-5-re fordítottak az azeriek. Nagyon nehezen lehetett ismét felpörögni, így aztán a 20. percben, 11-10-nél Mátéfi Eszter szövetségi kapitány időt kért, és alapos „fejmosást” tartott. Ez hatott, mert pillanatok alatt 19-10 lett az állás, igaz, a félidő utolsó két találata a riválisé volt.

A folytatásban állandósult a 6-7 gólos különbség, a kapitány arra figyelt, hogy mindenki játéklehetőséget kapjon. A bírók közben kicsit húztak az esélytelenebb együttes felé. A félidő derekán, emberelőnyben megint sikerült jobban eltávolodni a riválistól (29-19), majd 31-20 után már nem volt megfelelő a koncentráció, így apadt a tetemes előny. A meccset Pastrovics kivédett büntetője zárta.

Az Európa-bajnokság csoportsorsolását június 5-én tartják Odensében.