Czink kiesett Madridban

Czink Melinda az első fordulóban feladta a mérkőzését vasárnap a madridi salakpályás tenisztorna 4,5 millió dollár összdíjazású női versenyében.

A magyar játékos alig fél óra alatt elveszítette az első játszmát a román Alexandra Dulgheruval szemben, majd jelezte: nem tudja folytatni a találkozót. Búcsúzott az orosz Marija Sarapova is, a volt világelsőt a cseh Lucie Safarova győzte le két sima szettben.

Szávay Ágnes párosban, Dinara Szafinával az oldalán bejutott a legjobb 16 közé. A magyar, orosz duó vasárnap 1 óra 19 perces mérkőzésen, döntő rövidítésben kerekedett felül az Akgul Amanmuradova, Hszieh Szu-vej üzbég, tajvani kettősön.

Szávayék a negyeddöntőbe kerülésért a Gisela Dulko, Flavia Pennetta argentin, olasz és a Kveta Peschke, Katarina Srebotnik cseh, szlovén páros párharcának győztesével mérkőznek.

Páros, 1. forduló:
Szávay, Szafina (magyar, orosz)-Amanmuradova, Hszieh (üzbég, tajvani) 2:6, 6:3, 10-8 – döntő rövidítés