Bayern München-Lyon 1-0

A Bayern 1-0-ra nyert a vendég Olympique Lyon ellen a BL-elődöntő első, müncheni találkozóján.

Bajnokok Ligája, elődöntő:
Bayern München (német)-Olympique Lyon (francia) 1-0
München, Allianz-Arena, v.: Rosetti (olasz)
Gól: Robben (69.)
Kiállítva: Ribéry (37.), ill. Toulalan (54.)
Sárga lap: Pranjic (27.), ill. Toulalan (51.), Bastos (79.)
Bayern: Butt – Lahm, Van Buyten, Demichelis, Contento – Schweinsteiger, Pranjic (Gomez, 62.) – Robben (Hamit Altintop, 85.), Ribéry – Müller, Olic (Timoscsuk, 46.)
Lyon: Lloris – Reveillere, Cris, Toulalan, Cissokho – Gonalons, Källström – Ederson (Bastos, 70.), Pjanic (Makoun, 56.), Delgado (Govou, 78.) – Lisandro Lopez

91. perc: vége a meccsnek, nyert a Bayern.

88. perc: Govou a bal alsó sarkot célozta meg – egy méterrel lőtt mellé.

85. perc: Robben számára véget ért a meccs, Hamit Altintopnak viszont most kezdődött.

84. perc: Robben 17 méterről, középről próbálkozott, Lloris azonban résen volt.

78. perc: cserélt a Lyon, Delgadót Govou váltotta.

70. perc: Ederson helyett Bastos a pályán a Lyonban.

69. perc: Robben 25 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. A labda talán a lövés elől elhajoló Müllert is érintette, ugyanakkor ez mit sem nem változtat a lényegen (1-0).

Bayern München-Lyon 1-0 1

67. perc: Gomez zavartalanul vehette célba a kaput, de Lloris kezébe fejelte a labdát.

66. perc: Schweinsteiger megpattant lövése az oldalhálót rezgette meg.

62. perc: Van Gaal csatárt küldött a pályára, jelesül Gomezt.

62. perc: Buttnak akadt dolga, miután egyik társáról pattant kapuja felé a labda.

61. perc: Robben 11 méterről, balról a hosszú alsó sarok mellé lőtt.

56. perc: új meccs kezdődött tíz-tíz emberrel, s egy új fiúval, Makounnal.

54. perc: Toulalan három perc alatt kétszer is besárgult, és mehetett zuhanyozni.

53. perc: Lahm adott be balról, Müller nagy helyzetben nem találta el a labdát.

52. perc: Robben ívelt a kapu elé, Schweinsteiger fejéről fölé került a labda.

49. perc: Pranjic kapáslövése után Lloris nehezen hárított a jobb felső saroknál.

46. perc: a szünetben cserélt a tíz emberrel futballozó Bayern: csatár (Olic) helyett egy védekező középpályás (Timoscsuk) jött be, így nyilván nem az előnyszerzés a cél…

46. perc: ismét játékban a labda.

45+2. perc: vége az első félidőnek.

42. perc: Källström távolról tesztelte Buttot, akinek nagyot kellett védenie.

39. perc: Lisandro gyorsan meggyógyult; tüntet a müncheni publikum.

37. perc: Ribéryt kiállította a bíró, miután csúnyán bokán talpalta Lisandrót.

31. perc: Edersonnak egy percen belül kétszer is elsült a lába, de mindkét lövését blokkolták a hazaiak, az éledező Lyon ezután szögletekkel próbálkozhatott.

25. perc: a Bayern már hétszer próbálkozott, a lyoni lövések száma nulla…

21. perc: a nagy kedvvel és jól játszó Ribéry lövését blokkolták a védők.

20. perc: Robben hozta lövőhelyzetbe Olicot, aki 8 méterről, balról fölé durrantott.

17. perc: Ribéry két védőt is becsapott, de 14 méterről a jobb kapufa mellé lőtt.

13. perc: Ribéry balról kapura csavarta a szögletet, Lloris védett, majd jobbról jöhetett sarokrúgás, a hálóőr alászaladt a labdának, csakhogy Schweinsteiger nem tudott fejelni.

10. perc: unaloműzésként egy kis statisztika – labdabirtoklás: 51%-49%

5. perc: mindkét fél nagy hangsúlyt fektet a védekezésre, helyzetnek nyoma sincs…

1. perc: a Bayern München kezdte a mérkőzést.