Olic, Müller, Robben, hétszer – videó

Kiütéses győzelmet aratott a Bayern München a Bundesligában. A bajorok a kiesés elkerüléséért küzdő Hannovert fogadták, és megalázó, 7-0-s győzelmet arattak. Olic és Müller kétszer-kétszer, míg Robben háromszor is eredményes volt.

Magabiztos győzelemmel vette át a vezetést a Schalke együttese a Bundesliga 31. fordulójában, miután hazai pályán 3-1 arányban verte a Mönchengladbach csapatát.

Szintén győzni tudott a Mainz is, amelyben a 67. percig Szalai Ádám is pályára lépett, ezzel biztosan őrzi tizedik helyét a tabellán. Hazai pályán nyert a Stuttgart, és a Mainz idegenbeli sikere miatt megelőzte a Hamburgot.

A kiesés ellen küzdő Freiburg a Nürnberget verte, így a pénteken vereséget szenvedő Bochum mellett e két csapat rendelkezik még 28 ponttal.

Schalke-Mönchengladbach, az első gól

A Werder Bremen kétszer is egyenlíteni tudott a Wolfsburg otthonában, sőt másodjára már további két góllal is megfejelték találataik számát, így végül 4-2 arányban győztek, és megmaradt a reményük, hogy esetleg az élen végezzenek a bajnokságban.

Bayern München-Hannover, a gólok

A trió minden egyes tagja már az első félidőben betalált, a gólgyártást Olic kezdte a 22. percben, majd Robben folytatta a 30-ban, végül Müller a szünet előtt megnyugtatta az amúgy sem ideges bajorokat. A második játékrészben ugyanebben a sorrendben folytatták, ám mikor már mindenki azt hitte, több már nem jöhet, Robben még egyszer betalált, beállítva a 7-0-s végeredményt.

Bundesliga, 31. forduló:
Bayern München – Hannover 7-0 (3-0)
Gól: Olic (22., 49.), Robben (30., 50., 90.), Müller (44., 62.)

Schalke – Mönchengladbach 3-1 (2-1)
Gól: Rakitic (8., 47., a másodikat 11-esből), Farfán (45.+1), illetve Bobadilla (16.)

Hamburger SV – Mainz 0-1 (0-1)
Gól: Bancé (20.)

Stuttgart – Bayer Leverkusen 2-1 (1-1)
Gól: Cacau (29., 85.), illetve Kiessling (13.)
kiállítva: Barnetta (19., Bayer Leverkusen)

Wolfsburg – Werder Bremen 2-4 (2-1)
Gól: Dzeko (18.), Grafite (40.), illetve Frings (38., 62., az elsőt 11-esből), Pizarro (49.), Hugo Almeida (75.)

Freiburg – Nürnberg 2-1 (1-0)
Gól: Maroh (4., öngól), Cissé (60.), illetve Maroh (79.)