Moto2: Talmácsi kilencedik

Talmácsi Gábor a kilencedik helyen végzett a Moto2-ben a gyorsasági motoros-vb nyitófutamán, a vasárnapi Katari Nagydíjon.

A villanyfényben rendezett viadalt nagy meglepetésre a japán Tomizava Soja nyerte, a spanyol Alex Debon lett a második és a francia Jules Cluzel a harmadik.

A magyar motoros a 14. helyről rajtolt, és már az első kör végén felkapaszkodott a nyolcadik helyre, majd a másodikban már a hatodik volt. Az élen hol Tomizava, hol pedig Debon vagy Cluzel robogott, Talmácsi a hatodik-hetedik helyen haladt.

A húszkörös verseny harmadik harmadában a magyar versenyző kissé lelassult, így hárman is elhúztak mellette. A Moto2-ben, a vb új kategóriájában a 600 köbcentis versenygépeket egyformán négyütemű Honda motorokkal szerelték fel, és Dunlop abroncsokkal látták el.